• Неодамнешно
6 компјутери M6*70 316 од не ' Рѓосувачки Челик Надворешни Хексадецимален Хексагонални Завртки Гром DIN933 Стандард Фабрика Директно на Големо Добар Квалитет

6 компјутери M6*70 316 од не ' Рѓосувачки Челик Надворешни Хексадецимален Хексагонални Завртки Гром DIN933 Стандард Фабрика Директно

DEN 264.00

Количината на стоката
Това е достапна

51 дваесет и две 21.5 2-3 10-15 1
Плус молибден, отпорност на корозија од 304 силна, особено за морска вода и хемиски медиуми, повеќе корозија и спротивставувајќи отпор.22
5) на поголем дијаметар производи, за да се постигне потребното механички својства, спецификација на производителот, можат да имаат повисока содржина на јаглерод, но мартензитни челик не треба да надминува 0.12% Механички однесување категорија Група Перформанси Ниво Навој дијаметар Затегнувачка цврстина mpa / mm 2 Не-наведени издолжување од колона треба да се mpa / mm 2 Издолжување износ mpa / mm 2 Austenite А2, А4 50
≤ 39 500 210 0.16
Минимум пет карактери
Хемиски состав,%, max Групата Ц Mn Si P S Cr Mo Cu Ni карактеристика 304-А2 0.6 d 70
≤ 24 700 450 0.03% на аустенитно нерѓосувачки челик, содржина на азот може да достигне 0.4 г 80
≤ 24 800 600 0.05 15-20 8-19 4
Работа стврднување стапка е умерен, погоден за ладна работа меѓу општите и истегнување на транспорт, добра ладна работа карактеристики, широко се користат за хексадецимален завртки, навртки и подлошки Производи 316-A4 0.71 дваесет и четири 23.
Answer : ___________________________ Note :
1) како што никел содржина на помалку од 8%, минималната содржина на манган мора да биде 5%
2) Кога содржината на никел е повеќе од 8% минимум бакар содржина не смее да се ограничи
3) Ако на хром содржината е под 17%, тогаш минимален содржината на никел од 12%
4) За максимална содржина на јаглерод од 0.
Брендови BRT / Bai Reiter Материјал 316 од не ' рѓосувачки челик име Хексадецимален Завртки Површински третман се Лекува стандард DIN933 пакет настава Пластични кеси / картон големина На пример : M6 * 30 (пречник од 6mm завртка тема должина 30мм без глава) Хексадецимален bolts304 Орев Series201 нерѓосувачки челик nuts Ordinary материјал орев серија
Забелешка : вредноста на една серија на прирачник за мерење, има некои грешки, ве молиме да преовладуваат во вид, умот внимателно шут или контакт со сервисот! Единица : mm Номинална
дијаметар
d Завртка нишка
P K S max min max min М3 0.

Клучни карактеристики

DIY Материјали:
Металугрија
is_customized:
Yes
Модел:
316 хексадецимален завртки M4 M5
Производ сила:
4.8
Глава тип:
Хексагонални
Стандардни Типови:
GB
Тип На Единица:
многу (40 парчиња/многу)
Тежина На Пакет:
0.100kg (0.22lb.)
Пакет Големина:
10cm x 10cm x 10cm (3.94in x 3.94in x 3.94in)

Слични производи во категоријата