• Неодамнешно
MCN-UV80 Не-Чиста 50g Паста Флукс Лемење Калај BGA Лемење Флукс Електрични Лемење Железо Заварување Прашоци За PCB BGA PGA SMD

MCN-UV80 Не-Чиста 50g Паста Флукс Лемење Калај BGA Лемење Флукс Електрични Лемење Железо Заварување Прашоци За PCB BGA PGA SMD

DEN 186.72

Количината на стоката
Това е достапна


Карактеристики : Висок обврзници сила, со неутрална PH вредност, изолација е силна, заварување површината мазна
IC и PCB за да нема корозивни Својата врела точка само малку повисоки од точка на топење на лемење За мобилни телефони, PC картички и други софистицирани електронски чип-на ниво на помош за заварување
Пакет Се Вклучени : 1× Лемење Паста

Клучни карактеристики

Број На Модел На:
NO
Бренд Име:
JimBon

Слични производи во категоријата