• Неодамнешно
1PCS MAX9814 DC 3V-12V Electret Микрофон Засилувач Одбор со AGC Функцијата+Кабли

1PCS MAX9814 DC 3V-12V Electret Микрофон Засилувач Одбор со AGC Функцијата+Кабли

DEN 243.36

Количината на стоката
Това е достапна

Со AGC функција,за слушни помагала,конференција микрофон,звучник и други уреди.На излез може директно да се вози обичен 32 Европски слушалки(доколку ви треба повеќе излез,потребно е на излез плус preamp или засилувач)(погоден за една батерија 18650 или батерија-напојува употреба на мобилен телефон) напон : 3 V-12 V(3 V-4.2 V поврзете VCC,4.3 V-12 V поврзете 2pin socket) AGC прекинувач : Plug во поддршка на shorting капа AGC функцијата за ИСКЛУЧУВАЊЕ,не AGC вметнете shorting капа отвори. Пакет : 1 PCS MAX9814 DC 3 V-12 V Electret Микрофон Засилувач Одбор со AGC Функцијата+Кабли

Клучни карактеристики

Компатибилен Марка/Модел:
Никој
Бренд Име:
SHANGSIMOUDLECX
Компатибилен:
Рачни Играч,Конзола За Игри,Kinect,PlayStation Move

Слични производи во категоријата