• Неодамнешно
1pcs L298N Двојна Мост DC Stepper Моторни Возачот Shield Модул Проширување Контролер Одбор

1pcs L298N Двојна Мост DC Stepper Моторни Возачот Shield Модул Проширување Контролер Одбор

DEN 110.40

Количината на стоката
Това е достапна

Опис На Производот :
1. возачот чип : L298 N двојна H-мост возачот чип 2. се вози дел терминал снабдување област VM : +5 V ~ +35 V 3. се вози дел врв тековната Io : 2 A / Мост 4. логично дел од терминалот снабдување област Ссоу : 4.5-5.5 V 5. логично дел од тековниот оперативен опсег : 0 ~ 36m A 6. Контрола сигнал влезниот напон спектар : 4.5-5.5 V е на високо ниво, 0 V е на ниско ниво 7. Максимална потрошувачка на енергија : 20 W 8. Температура на чување : -25 C ~ +130 C 9. Возачот Одбор Големина : 55мм*60mm*30мм 10. Други функции : контрола на насоката на индикаторот, моќ индикатор, тековната сензори, логика дел плоча за да ја преземе власта интерфејс. Пакет се Вклучени : 1x L298 N DC Мотор, Возачот Модул

Клучни карактеристики

Бренд Име:
tiegouli
Број На Модел На:
L298N
Компатибилен Марка/Модел:
Никој

Слични производи во категоријата