• Неодамнешно
  • -16 %
BigBigRoad Автомобил Интелигентни Динамична Песна Rear View Camera За KIA KX3 / Hyundai Solaris Седан HCR 2017 / Elantra Avante MD UD АД

BigBigRoad Автомобил Интелигентни Динамична Песна Rear View Camera За KIA KX3 / Hyundai Solaris Седан HCR 2017 / Elantra Avante

DEN 1854.00
DEN 2207.52

Количината на стоката
Това е достапна

Со Моќ Реле Пакет 3.Пиксели : 648(H) * 488(V) 2.Напојување : DC 12 V 3. Поддржува NTSC ТВ систем
6.High-definition и 170 степен широк агли на гледање
2.Обичните Пакет се вклучуваат : 1 x CCD ЧИП Автомобил Rear View Camera 1 x 6 M видео кабли и 1 M Моќ Cable (поврзување со tailight моќ) 1 x прирачник за корисникот 2. 3 : Поврзување вградениот табличка светло на камерата за тоа каде акции табличка светлина е поврзан за да се добие моќ . 2 : Fix камерата до каде акции табличка светлина беше.Видео Излез : 1.S/N Сооднос : >48 Db 10. Интелигентни Автомобил Песна Rear View Camera( Изградена Во Gyroscope Сензор ! ) Реалниот Ефект на Што се Јават Вашиот Автомобил Производ Детали 1. Со својата елегантна и современа дизајн, оваа камера е многу популарна
7.Обичните Пакет 2. со добра водоотпорен функција.pls бидете сигурни дека големина и изглед пред да нарачате.
Параметри : 1. Се реши ова прашање на лош автомобил Задните гледате ефектот, може да им помогне на паркинг и намалување на инциденти и несреќа.0 Vpp, 75 Ohm 12. 4 : Поврзување на моќта на камерата на вашиот кочница lights (светла) - црвена жица да се позитивни и црна жица до негативни.TV систем : NTSC 6.Хоризонтална Резолуција : 600 ТВ линии 7.Баланс На Белата Боја : Auto 13.Електронски Shutter : 1/60 да 1/100,000 секунди 11.Со Безжична Пакет Како да го Инсталирате : 1 : Земете вашиот акции табличка на светлината во задниот дел на вашиот автомобил.Леќи на камерата : 22mm 8. Направени од високо квалитетни и издржливи материјали
8.Со Безжична Пакет се вклучуваат : 1 x CCD ЧИП Автомобил Rear View Camera 1x Безжичен Предавател
1x Безжичен Приемник 1 x упатство
.
7 : ќе видите слики кога вашиот автомобил е во обратна смена. Се применува за различни Возила : автомобил, камион, RV, мини-комбе итн
4.Вода-доказ : IP68 14.
Клучни Карактеристики :
1 .Погледнете Агол : 170 степен 4.Слика Сензор : CCD чип 5.Видео Кабел Должина : околу 6m(како на сликата покажаа)
1. Систем : внатрешни 9. Нејзината едноставна и скромна дизајн и мали димензии не привлече никакво внимание.Со Моќ Реле Пакет се вклучуваат : 1 x CCD ЧИП Автомобил Rear View Camera 1 x 6 M Моќ Relay Cable (поврзување со tailight моќ) 1 x прирачник за корисникот 3. 5 : Поврзување на видео кабел на камерата за продолжување на кабелот.

Клучни карактеристики

Напон:
12v
Алармот Тип:
Возилото Копија Камери,Додатоци
Леќа Материјал:
Пластични + Стакло
Жица или Безжично:
Жица,Безжични
Материјал Тип:
ABS
Должина на Видео Кабел:
6M,2М
Guiding Line:
Yes
Школка Материјал:
Пластични
Бренд Име:
BigBigRoad
ТВ Линија:
600TV Линии
пиксели:
648*488

Слични производи во категоријата