• Неодамнешно
Нов Висок Квалитет на Палење Серпентина ЗА FITAudi A4 A6 TT 1.8 L 2.7 L L4 V6 06A905115 06A905115A 06A905115C 2000-2005

Нов Висок Квалитет на Палење Серпентина ЗА FITAudi A4 A6 TT 1.8 L 2.7 L L4 V6 06A905115 06A905115A 06A905115C 2000-2005

DEN 864.00

Количината на стоката
Това е достапна


Улогата на палење серпентина :
Систем за палење најчесто се користи не-контактирајте со систем за палење, принципот е : dc низок напон инверторот, напон удвојување rectifying, во струја со висок напон, и потоа со контролирање на висок напон прекин преку палење серпентина основно, средно индукција на палење серпентина висок притисок (обично околу 20 kv), се вози на испуштање искра приклучок за палење .
Нов Висок Квалитет на Палење Серпентина ЗА FITAudi A4 A6 TT 1.8 L 2.7 L L4 V6 06 A905115 06 A905115 A 06 A905115 C 2000-2005

Клучни карактеристики

Нема. на Цилиндри:
4 на Цилиндар
Објектот Дијаметар:
12cm
Име На Модел:
06A905115 06A905115A 06A905115C
Специјални Функции:
палење серпентина
Тип На Објект:
Вози Елементи
Објектот Тежина:
0.4kg
Објектот Должина:
16cm
Зафатнина:
1800cc 2700cc
Година:
2000-2005 година
Објектот Ширина:
12cm
Материјал Тип:
Метал + гума
Објектот Висина:
12cm
Бренд Име:
EAPENERGY
палење серпентина:
палење серпентина

Слични производи во категоријата