• Неодамнешно
Домаќинство Озонската Прочистувач на Вода се користи за Станбена Намена Вода за Пиење Зеленчук, Овошје храна за чистење на телото за нега на перење

Домаќинство Озонската Прочистувач на Вода се користи за Станбена Намена Вода за Пиење Зеленчук, Овошје храна за чистење на телото

DEN 5232.00

Количината на стоката
Това е достапна

Допрете вода гас миксер
2. На нус-производ на ozonation е кислород. Силиконски црева
3. Приклучок во DC адаптер со машина (лифт страна на машина);
5. Употреба на озонската цевка за да се поврзете вода од чешма гас миксер со озонската штекер (десната страна на машина);
4. Безбедност на озонската се меша со вода и производство на ozonated вода за да се задоволат потребата за секојдневно живот и ресторан. 12 VDC адаптер
5.
Вода со висок озонската концентрација може да стерилизирате храна и кујната опрема, disinfect раце, подови, ѕидни, табели,; се користи како чистење решение за крпи & партали. Една единица по картонска кутија;
РЕЗЕРВНИ ДЕЛОВИ СЕ ВКЛУЧЕНИ :
1.5 КИЛОГРАМИ
Боја : бела
Интелигентни микро пулсот оперативен систем за контрола
Микро гас-вода миксер систем
Не-контактирајте со auto stand-by и спиење систем
CE (LVD & ЕМС) одобрување;
ROHS Согласност
ПРЕДНОСТИ :
Уникатен мини дизајн
Произведе кислород O2 како спореден производ
Повисока концентрација Ozonated вода : 0.
Вклучете било тапа, перење или во машина за миење садови кој е поврзан со ДВА 001 и водата е автоматски конвертира во безбедно, не-токсични течни sanitizer.
Режим на чекање, без озонската гас е генерирана за да се спречи токсични амбиентниот воздух нивоа. Тетрапак пакување;
2. Тоа не остава никакви штетни пестициди. Вклучување на вода од чешма, машината ќе почне да работи.
ИНСТАЛАЦИЈА И РАБОТА
1. Проверете ги сите додатоци дали се вклучени во пакувањето;
2.
Таа користи само ладна вода за да се зголеми вашиот sanitization резултати.0 PPM
Проток на вода : 200-900 L/Ч
Озонската Излез : 400 MG/H
Влезот вода : вода од чешма
Водата доводното температура : 5-30℃
Вода штекер притисок : 0.
ДОПРЕТЕ ВОДА КОНЕКЦИЈА ДИЈАГРАМ
ПАКУВАЊЕ :
1. Тоа функционира на врв ефикасност во висока влажност. Се зацврсти ја славината за вода на гас миксер;
3.0 PPM;
Не потрошни делови или кислород гас е потребно.
Домаќинство Озонската Прочистувач на Вода се користи за Станбена Намена Вода за Пиење Зеленчук, Овошје храна за чистење на телото за нега на перење
Нашите ozonated вода уред може да се ослободи од хемикалии кои се акумулираат на вашиот овошје и зеленчук.

Клучни карактеристики

боја:
TWO002
сертификација:
CE,EMC,RoHS
Моќност (W):
7w
Волумен На Воздух:
50m3/h
Употреба Состојба:
Апарати за домаќинство
Извор На Енергија:
A. C. Извор
Инсталација:
Мини
Тип:
Озонската Генератор
Напон (V):
100-240V
Функција:
Deodorization
Бренд Име:
OZOTEK
Anion Густина:
1000000pcs/м3
Ozonated вода концентрација:
0.2-1.0 PPM
Вода штекер проток:
200-900 L/Час
Влезот вода:
допрете вода
Водата доводното температура:
5-30 степен
Вода intlet притисок:
0.6-6.0 kg/m2
Напон:
100-240V 50/60HZ; 12VDC adaptor
Потрошувачка На Енергија:
6W
Големина:
L115 x W50 x H180MM
Нето тежина:
0.5 килограми

Слични производи во категоријата