• Неодамнешно
  • -24 %
GT1749S турбо core за Hyundai Trajet 2.0 CRDI D4EA-V 92Kw 2002-2008 - турбо полнач CHRA 28231-27900 2823127900

GT1749S турбо core за Hyundai Trajet 2.0 CRDI D4EA-V 92Kw 2002-2008 - турбо полнач CHRA 28231-27900 2823127900

DEN 4013.00
DEN 5280.00

Количината на стоката
Това е достапна

GT1749 S турбо core за Hyundai Trajet 2.0 CRDI D4 EA-V 92 Kw 2002-2008 - турбо полнач CHRA 28231-27900 2823127900 ве Молиме проверете дел број на вашиот стар турбо компресор домување пред да го купите !
Турбополнач Дел Број :
729041 729041 -5009 S 729041 -5009
ОЕМ Број :
28231-27900 2823127900
1.За Hyundai Santa Fe 2.0 CRDI D4 EA-V
2.За Hyundai Trajet 2.0 CRDI D4 EA-V
Услови на продажба 1. Тарифни / Царина ќе биде купувачот должност,но ние ќе напишам ниска вредност на фактура да ви помогне да се намали или избегне данок. 2. Ние само брод да се потврди превозот адреса со сите alipay исплати, и да ни обезбеди телефонски број за да можеме да ве контактираме во врска со вашата нарачка, ако е потребно. 3. Ние обезбедуваме со 12 месеци гаранција.Гаранцијата не опфаќа оштетувања предизвикани од несоодветна инсталација или употреба. Така професионална инсталација е потребно. Превозот 1. Нормално нарачки ќе бидат испратени во рок од 24 часа по уплатата јасно. 2. Сите домашни нарачки ќе бидат испратени преку DHL / ТНТ / EMS as default.Ако имате други барање,ве молиме слободно контактирајте со нас. 3. Превозот следење на број ќе се обезбедува откако цел е despatched.
Каде е мојот дел број? Бројот е обично се наоѓаат на компресор за домување на мали правоаголни дел на станбениот која е машински рамни или на метална ознака во прилог на домување. Од друга страна,ве молиме контактирајте со нас со твојот матичен број и ние ќе ви помогнат да се идентификуваат точни модели.
Како да се инсталира турбо правилно? Турбо инсталација е стручна работа, која не може да се направи во гаража или дворот со себе. Ве молиме бидете сигурни дека турбо ќе биде инсталиран од страна на професионален механичар. Нормално, вашиот механичар ќе ги провери стариот турбо е проблем, како што понекогаш турбо неуспехот не беше предизвикана од себе. Исто така го замени моторот за масло филтер е задолжително во турбо инсталација. Масло feed цевки треба да биде заменет, ако тоа е премногу стар, и ве молиме не заборавајте да го премиер турбо пред инсталацијата. Севкупно, има само 1 принцип во турбо инсталација"бидете сигурни дека се што е 100% чист

Клучни карактеристики

Тип На Објект:
Воздухот Дози
Бренд Име:
Турбо DFO
Frequence Опсег:
Hyundai Trajet 2.0 CRDI
Име На Модел:
GT1749V
Објектот Тежина:
1.5kg
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Објектот Ширина:
15cm
Поставување на Возило:
турбо core
Објектот Должина:
15cm
Модел Година:
2002-2008
Објектот Висина:
15cm
Материјал Тип:
к18
Автомобил Производител:
Hyundai
Специјални Функции:
28231-27900
Одговара за автомобил 1:
за Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi
Одговара за автомобили 2:
за Hyundai Trajet 2.0 CRDi
Дел Број 1:
Седум сто дваесет и девет илјади четириесет еден
Дел Број 2:
729041-5009S
Дел Број 3:
729041-0009
ОЕМ Број 1:
28231-27900
ОЕМ Број 2:
2823127900
моторот:
D4EA-V
моќност:
92Kw 125HP
Име На Модел:
GT1749V

Слични производи во категоријата