• Неодамнешно
  • -24 %
Турбополнач core GT1549S турбо кертриџ CHRA за Renanlt Clio II / Megane јас 1.9 DTI F9Q 57 / 72Kw 2001 - 738123-5004S 738123

Турбополнач core GT1549S турбо кертриџ CHRA за Renanlt Clio II / Megane јас 1.9 DTI F9Q 57 / 72Kw 2001 - 738123-5004S 738123

DEN 4013.00
DEN 5280.00

Количината на стоката
Това е достапна

За Renanlt Лагуна II 1.9 D F9 Q 2001-2004 57 / 72 Kw 78 HP / 98 HP
Услови на продажба 1.Гаранцијата не опфаќа оштетувања предизвикани од несоодветна инсталација или употреба.9 DTI F9 Q 2000 - 72 Kw / 98 HP
12.За "Опел" Movano НА 1.9 DCI F9 Q 2001 година - 57 / 72 Kw 78 HP / 98 HP
11.9 DCI F9 Q 2000 - 75 Kw / 102 HP
7.Ако имате други барање,ве молиме слободно контактирајте со нас. Севкупно, има само 1 принцип во турбо инсталација"бидете сигурни дека се што е 100% чист
. Тарифни / Царина ќе биде купувачот должност,но ние ќе напишам ниска вредност на фактура да ви помогне да се намали или избегне данок.За Volvo S40 I / V40 1. Нормално нарачки ќе бидат испратени во рок од 24 часа по уплатата јасно. Исто така го замени моторот за масло филтер е задолжително во турбо инсталација.За Renanlt Clio II 1.9 DCI F9 Q 2000 - 74 Kw / 101 HP
6.За Мицубиши Простор Ѕвезда 1.За "Опел" Vivaro 1.

Клучни карактеристики

Тип На Објект:
Воздухот Дози
Име На Модел:
GT1549S
Модел Година:
2001-
Специјални Функции:
738123-5004S
Frequence Опсег:
Renanlt Clio II / Megane јас 1.9 DTI
Објектот Висина:
15cm
Бренд Име:
Турбо DFO
Објектот Тежина:
1.5kg
Автомобил Производител:
Рено
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Објектот Ширина:
15cm
Објектот Должина:
15cm
Материјал Тип:
к18
Поставување на Возило:
моторот
Одговара за автомобил 1:
За Мицубиши Carisma / Простор Ѕвезда 1.9 НЕ MP
Одговара за автомобили 2:
За Опел Movano НА 1.9 DTI / Vivaro 1.9 TDI
Одговара за автомобил 3:
За Renanlt Лагуна II / Master II / Megane јас 1.9 DCI
Одговара за автомобил 4:
За Renanlt Primastar / Сценски I / Trafic II 1.9 DCI
Одговара за автомобил 5:
За Volvo S40 I / V40 1.9 D
Одговара за за во автомобил 6:
За Renanlt Trafic II / Kamgoo I / Master II 1.9 DCI
Одговара за автомобил 7:
За Renanlt Clio II / Megane јас 1.9 DTI
Одговара за автомобил 8:
За Volvo S40 I / V40 1.9 D
Дел Број 1:
751768 717345 703245 738123-5004S 738123-5003S
Дел Број 2:
738123-0001 717348-0002 717348-0001

Слични производи во категоријата