• Неодамнешно
  • -10 %
TD03L4 49131-05312 49131-05310 49131-05313 6C1Q6K682CD 6C1Q6K682CE Турбо За Ford Transit VI 2006 - Пума Duratorq V347 2.2 L TDCI

TD03L4 49131-05312 49131-05310 49131-05313 6C1Q6K682CD 6C1Q6K682CE Турбо За Ford Transit VI 2006 - Пума Duratorq V347 2.2 L TDCI

DEN 12065.00
DEN 13405.92

Количината на стоката
Това е достапна

Предмети Гаранција
Гаранција : 12 месеци.
Ако имате било какви потреби, ве молиме контактирајте со нас и ние ќе ви ги даде на повеќето професионални одговарање на служба во рок од 12 часа.
Создавање на вредност, победи на задоволство на клиентите ,е целта на нашата работа.
Ве молиме забелешка : турбополнач инсталацијата бара професионална инсталација,а Не професионална инсталација резултира со оштетување на машината, ќе бидат исклучени од делокругот на обезбедување на квалитет.2 L, 2198 кзм KW 81/85/110 Гориво Гас, Дизел
Погодни За :
Возило : За Ford Комерцијални Возила Транзит VI 2006-08 2.2 L Масло За Ладење ==================================================================== ==================================================================== Предмети Плаќање
Можеме да го прифатиме Зачувам,Кредитна Картичка,Western Union,Банкарски трансфер (Т/T) итн.
Ние брод на објекти во светот.2 L TDCI НОВИ јас tem е 100% Сосема Нов
TD03 L4 TD03 L-09 GK-33 TD03 L4-09 GK-3.
Предмети се испраќаат по плаќање е потврдено. Ние само го продаде добар квалитет на производи, и никогаш нема да се продаде лош квалитет, евтини, не по-продажба заштита производи, бидејќи таквите производи набавка ќе се трошат време и пари.
Ние може да ја прогласи својата цел со пониска вредност, да се минимизира увоз даночни давачки за купувачот.На пример : сад,Канада,Германија,Франција,велика БРИТАНИЈА,Австралија,Унгарија,Италија, Нов зеланд итн.предмети брод од страна на EMS, DHL, UPS-от, ТНТ, Fedex, Кина пост воздух парцела.

Клучни карактеристики

Тип На Објект:
Воздухот Дози
Поставување на Возило:
ПРЕД
Материјал Тип:
Комп Тркала C355;Турбина Тркала K418;Float Имајќи CW713R;Окно 42CrMo
Објектот Должина:
20inch
Објектот Ширина:
20inch
Автомобил Производител:
Ford
Бренд Име:
ECEPTECH
Frequence Опсег:
.
Име На Модел:
TD03L4 49131-05312 49131-05313 За Ford Transit VI 2006-
Објектот Тежина:
7.5kg
Специјални Функции:
Зголемување на моторот на воздухот, се произведуваат повеќе моќност и вртежен момент
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Модел Година:
2006-
Објектот Висина:
20inch
Име На Модел:
TD03L4 TD03L-09GK-33 TD03L4-09GK-3.3 tubrocharger Турбо Турбина
Дел Број:
49131-05312 49131-05310 49131-05313 4913105312 4913105310 4913105313
ОЕМ број:
6C1Q6K682-CD 6C1Q6K682-CE 6C1Q6K682CE 6C1Q6K682CD 1567327 1449556
Апликацијата возило:
За Ford Комерцијални Возила Транзит VI 2006-08 2.2 L TDCi
Примена на моторот:
Duratorq V347 TDCi 2.2 L Масло За Ладење
Ладење:
правец на ладење ;масло за подмачкување САМО Turbo
Дел Број .:
49131 05312 49131 05310 49131 05313

Слични производи во категоријата