• Неодамнешно
  • -24 %
За Фолксваген Industriemotor 1.9 ТД Еуро 4 75 kw 102 кс 2007 - BV39 Турбополнач core турбина chra 54399700058 54399880058

За Фолксваген Industriemotor 1.9 ТД Еуро 4 75 kw 102 кс 2007 - BV39 Турбополнач core турбина chra 54399700058 54399880058

DEN 4013.00
DEN 5280.00

Количината на стоката
Това е достапна

Севкупно, има само 1 принцип во турбо инсталација"бидете сигурни дека се што е 100% чист
.За "Фолксваген" Industriemotor 1.
Каде е мојот дел број? Бројот е обично се наоѓаат на компресор за домување на мали правоаголни дел на станбениот која е машински рамни или на метална ознака во прилог на домување. Од друга страна,ве молиме контактирајте со нас со твојот матичен број и ние ќе ви помогнат да се идентификуваат точни модели. Сите домашни нарачки ќе бидат испратени преку DHL / ТНТ / EMS as default. Така професионална инсталација е потребно.
Дел Број : 5439 988 0057 5439 970 0057, 54399880057 54399700057, 5439-988-0057 5439-970-0057 , 5439-988-0058 / 5439-970-0058, 54399880058 / 54399700058, 5439 988 0058 5439 970 0058 , BV39-0057 BV39-057 BV39-0058 BV39-0058
ОЕМ Број : 03 G253016 F 03 G253010 C 03 G253016 G, 03 G253010 D / 2 X0253019 A / 2 X0253019
Ќе одговара на следните модели :
Услови на продажба 1. Ве молиме бидете сигурни дека турбо ќе биде инсталиран од страна на професионален механичар. Превозот 1. Исто така го замени моторот за масло филтер е задолжително во турбо инсталација. Ние само брод да се потврди превозот адреса со сите alipay исплати, и да ни обезбеди телефонски број за да можеме да ве контактираме во врска со вашата нарачка, ако е потребно. Нормално, вашиот механичар ќе ги провери стариот турбо е проблем, како што понекогаш турбо неуспехот не беше предизвикана од себе. Нормално нарачки ќе бидат испратени во рок од 24 часа по уплатата јасно.
Како да се инсталира турбо правилно? Турбо инсталација е стручна работа, која не може да се направи во гаража или дворот со себе. Тарифни / Царина ќе биде купувачот должност,но ние ќе напишам ниска вредност на фактура да ви помогне да се намали или избегне данок.Гаранцијата не опфаќа оштетувања предизвикани од несоодветна инсталација или употреба. Ние обезбедуваме со 12 месеци гаранција. Превозот следење на број ќе се обезбедува откако цел е despatched.9 ТД Еуро 4 75 kw 102 кс 2007 - BV39 Турбополнач core турбина chra 54399700058 54399880058
Стр leaser потврди дел број на вашиот стар турбополнач плоча
пред цел. Масло feed цевки треба да биде заменет, ако тоа е премногу стар, и ве молиме не заборавајте да го премиер турбо пред инсталацијата.

Клучни карактеристики

Тип На Објект:
Воздухот Дози
Поставување на Возило:
моторот
Објектот Ширина:
15cm
Бренд Име:
Турбо DFO
Специјални Функции:
турбо chra
Автомобил Производител:
Фолксваген
Модел Година:
2007-
Објектот Тежина:
2kg
Материјал Тип:
к18
Објектот Висина:
15cm
Објектот Должина:
15cm
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9000
Frequence Опсег:
BV39
Име На Модел:
54399700058
Одговара за автомобил 1:
За Фолксваген T5 Транспортерот 1.9 TDI СОПИРАЧКИ BRR 62 KW 84 HP 2005-
Одговара за автомобили 2:
За Фолксваген T5 Транспортерот 1.9 TDI СОПИРАЧКИ BRS 75 KW 102 КС 2005-
Одговара за автомобил 3:
За Фолксваген Industriemotor 1.9 ТД Еуро 4 75 kw 102 кс 2007-
Дел Број 1:
5439 988 0057 5439 970 0057, 54399880057 54399700057, 5439-988-0057
Дел Број 2:
5439-988-0058 / 5439-970-0058, 54399880058 / 54399700058
ОЕМ Број 1:
03G253016F 03G253010C 03G253016G
моторот:
BRR/BRS
моќност:
62 KW/75 KW
ОЕМ Број 2:
03G253010D / 2X0253019A / 2X0253019

Слични производи во категоријата