• Неодамнешно
Турбополнач Кертриџ Core 53039880144 53039700144 Турбо CHRA за KIA Sorento Турбина колекции 28200-4A470

Турбополнач Кертриџ Core 53039880144 53039700144 Турбо CHRA за KIA Sorento Турбина колекции 28200-4A470

DEN 3984.00

Количината на стоката
Това е достапна

Цикличниот звук од turbo
6. Двојно Пакување за да се обезбеди интегритетот на стоката. Сите Турбо Кертриџ се K418 Материјал
2. Заменете снабдувањето со нафта линии и приклучоци. Топла затвори
Вообичаени причини за турбополнач неуспех :
1. Исклучи гориво или исклучете го палењето и чудак мотор за најмалку 15 секунди или додека притисок на маслото е издигнат
5. Висок километражата мотор
5. Влијание штета
4. Не користи силикони или нишка лента
3.5 CRDi 2001-2006 година 170 HP D4 CB
За Hyundai 2001-2006 година 170 HP D4 CB
Турбо Дел Број & ОЕМ Број
53039880144 53039880122 53039700144 53039700122
28200-4 A470 28200-4 A470 FF
ЗОШТО ДА ГО ОДБЕРЕТЕ НАС?
Имаме многу години професионално искуство во производство на турбо и кертриџ, со врвна техника, сите наши турбо или chra се избалансирани, имаме најдобри инженер во тимот, и ние нудиме 1 година гаранција за сите нови производ, сите ние прифати големо наредби. Бидете сигурни дека сите отвори на turbo се отворени и не се приклучок или ограничени off.
За Турбо Неуспех :
6 најчестите грешки се :
1. Сино На Издувните Гасови Од Цигарите
4. Сите Турбо Кертриџ се Избалансирани со Сертификација во внатрешноста на пакет
3. Преку забрзување на вратило и тркала
6. Прекумерен притисок на маслото
4. Овие линии често се вклучени со распаднат нафта која ограничува масло проток и дренажа. Овозможи моторот да брзо неактивен (1,000 RPM) за 3 - 5 минути да седиште турбо фоки
6. Масло контаминација
3. Моторот Му Недостасува Моќ
Следните ситуација укажуваат на турбо неуспех :
1. Секогаш дозволувајте празен од на моторот за 3 -5 минути пред да се затвори, инаку турбо ќе продолжи да се вртат без масло за подмачкување и притисок
7. Прекумерна Моторното Масло Потрошувачка
3. Масло излегуваат во јавноста од компресор печат
7. Неправилното Подмачкување / Недостиг од одржување на
2. Масло излегуваат во јавноста од турбина печат
Нашите производи ќе не доаѓаат со упатство за инсталација, високо препорачуваме да се најдат професионален механичар да ви помогне да инсталирате тоа, тука се somecheck листата пред инсталација. Странски објект штета Overspeeding
3.

Клучни карактеристики

Тип На Објект:
Воздухот Дози
Автомобил Производител:
Kia
Материјал Тип:
K418
Објектот Висина:
6inch
Поставување на Возило:
Турбо Воздух Дози Турбополнач
Frequence Опсег:
турбо chra
Објектот Ширина:
6inch
Специјални Функции:
турбо кертриџ
Модел Година:
2001-2006
Објектот Должина:
6inch
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
Име На Модел:
BV39
Бренд Име:
ZYTURBO
Објектот Тежина:
1.7kg
Турбо Кертриџ за Автомобил:
kia sorento
моторот:
D4CB
моќност:
125Kw 170HP
Турбополнач Дел Број 1:
53039880144 53039880122
Турбополнач Дел Број 2:
53039700144 53039700122
Турбополнач Споредба Број:
28200-4A470 28200-4A470FF
Турбо Chra Гаранција:
1 година

Слични производи во категоријата