• Неодамнешно
  • -30 %
Мобилен е радио за автомобил Десктоп Микрофон МИКРОФОН SM10A1 за HYT/Hytera Радија MD78XG MD780 MD782 MD785 RD980 RD982 RD985 RD965

Мобилен е радио за автомобил Десктоп Микрофон МИКРОФОН SM10A1 за HYT/Hytera Радија MD78XG MD780 MD782 MD785 RD980 RD982 RD985

DEN 2150.00
DEN 3072.00

Количината на стоката
Това е достапна

Големина : 107x70x162mm
5.
Левата Рака Копчето
За инсталации користење на Приватна Линија или Дигитални Приватна Линија код squelch системи. Тежина : 375g
6. Чувствителноста е претходно поставена во фабриката до максимум.
Копче Операција
Десната Рака Копчето (ПЗЗ)
1. Притиснете за следење на канал за да се потврди дека тоа не е во употреба.
Мобилен е радио за автомобил Десктоп Микрофон МИКРОФОН SM10 A1 за HYT/Hytera Радија MD78 XG MD780 MD782 MD785 RD980 RD982 RD985 RD965
Нови HYT Десктоп Микрофон МИКРОФОН SM10 A1 за HYT/Hytera Радија MD78 XG MD780 MD782 MD785 RD980 RD982 RD985 RD965
Десктоп Микрофон овозможува две копчето функции и high-sensitivity electret микрофон елемент во домувањето, која е погодна за базната станица инсталации. Тежина : 50g
Спецификации :
1. Во бучно опкружување, тоа може да биде пожелно да се намали чувствителноста со вртење на контрола на стрелките на часовникот (како што се гледаат од задната на живеалиште).
Карактеристики :
1. Притисни за разговор (Пренесува). Нов & висок квалитет
2. Ако сакате да го завршите или ќе го прекинете повикот, отпуштете го копчето. Оперативен Температура : -30~70 сте
Компатибилност со Hytera Радија :
За HYT/Hytera Радија MD78 X/78 XG MD780 MD782 MD785 MD786 RD980 RD982 RD985 RD986 RD965
Напомена : Доколку вашиот радио модел не се наведени погоре, ве молиме да видам друг објект или испратете ни го вашиот број на модел, тогаш, ние ќе ви помогне да се најде еден што одговараат за вас
ОПЕРАЦИЈА
За да пренесува, притиснете и задржете го копчето на десната страна на копче (со гром симбол) и зборува во микрофонот од далечина од околу 20 сантиметри ( 8 инчи ).
Пакетот Вклучува :
· 1 X Десктоп Микрофон
. Directionality : omni-насока
4. Порака за да го слушнете. Копче за пуштање пред да се емитува. Голем ПЗЗ копчето и Следење на Копче
5. Вграден засилувач коло обезбедува аудио со висока добивка во текот на еден широк фреквентен опсег
3. Electret дизајн обезбедува јасни и јасен глас
4. Се зборува во микрофонот од далечина од околу 20 сантиметри (8 инчи). Осетливост : -32±5d [email protected] KHz (0d B=1v/Pa);
2. Микрофонот е обезбеден со извиткани кабелот за напојување и полнач што приклучоци во Контрола на Раководителот на радио.

Клучни карактеристики

Број На Модел На:
За MD-780 Десктоп Микрофон
Is_Display:
No
Максимален Домет:
3km-5км
Воки Токи Тип:
Автомобил
Фреквентен Опсег:
зависи од радио
Димензии:
Како што е прикажано
Бренд Име:
YIDATON
Разговор Опсег:
3km-5км
Тип:
Додатоци
Складирање Канал:
зависи од радио
Материјал:
Пластични

Слични производи во категоријата