• Неодамнешно
  • -30 %
YIDATON G-тип на Уво-кука Слушалки за Воки Токи Retevis RT1 за Kenwood двонасочна Радио Високо-моќ Додатоци

YIDATON G-тип на Уво-кука Слушалки за Воки Токи Retevis RT1 за Kenwood двонасочна Радио Високо-моќ Додатоци

DEN 319.00
DEN 456.00

Количината на стоката
Това е достапна


YIDATON G-тип на Уво-кука Слушалки за Воки Токи Retevis RT1 за Kenwood двонасочна Радио Високо-моќ Додатоци

Кога ние ги користиме на висока моќност двонасочна радио, тоа ќе има голем проток на електрони. Значи, ако ние ги користиме на нормален слушалка, тоа ќе биде имаат бучава, или не може да се слушне јасен. Оваа слушалка е наменета за Retevis RT1,тоа ќе има подобар ефект кога работи со висока моќност двонасочна радио ,исто така, тоа е повеќе од јасно и распеана, висока верност ,долг животен век.
Функција : Оригиналот, custom-изградена, наменета за високо-моќ двонасочна радио, совршен натпревар Retevis RT1. Заштита на животната средина уво закачалка направени од страна на TPE, се флексибилност и не му наштети на кожата. PTT со клип, намалување на Шумот микрофон, обезбеди јасен квалитет на звукот. Левото уво, од десно уво можат да се носат со ротирачки G тип слушалка.
Технички карактеристики
Звучник Димензии
Φ15mm
Говорникот Отпорност
150 Ohm±15%
Номинална влезна Моќност
1 W
Max. Влезна Моќност
1.5 W
Чувствителност
116±3 d B/ 1 KHz
МИКРОФОН Димензии
Φ6.0x2.2mm
Чувствителност
-50±3d B/U=2 V; R=2.2 KΩ. 1 KHz
Компатибилен радија :
Retevis RT1, други висока моќност двонасочна радио(Речиси сите со две pin приклучокот, Поранешен pin дијаметар од 3,5 мм и 2,5 mm во дијаметар по pin, , 11 mm центар на растојание од 2 pin)
Пакет Листа : 1 X Црни Оригинални G-тип на Уво-кука Слушалки

Клучни карактеристики

Is_Display:
No
Фреквентен Опсег:
врз основа на радиото
Бренд Име:
YIDATON
Тип:
Додатоци
Број На Модел На:
2 Pin слушалки
Складирање Канал:
врз основа на радиото
Разговор Опсег:
1.5 км-3km
Воки Токи Тип:
Преносни
Материјал:
Пластични
МИКРОФОНОТ на Тајните Акустична Цевка:
слушалки за kenwood

Слични производи во категоријата