• Неодамнешно
  • -5 %
BAOFENG УВ - 920 Надградена Верзија на Baofeng УВ-5R UHF+VHF двонасочна Радио двојна бенд Воки Токи FM Функција

BAOFENG УВ - 920 Надградена Верзија на Baofeng УВ-5R UHF+VHF двонасочна Радио двојна бенд Воки Токи FM Функција

DEN 1715.00
DEN 1804.80

Количината на стоката
Това е достапна

Карактеристики :
1. Dual-band рачни transceiver со екран функција на мени на екранот "LCD"
2. DTMF кодирани
3. Литиум-јонска батерија со висок капацитет
4. Комерцијални FM радио приемник (65 MHz ~ 108 MHz)
5. Вклучува 105 кодови "DCS" и 50 приватност кодови "CTCSS" програмабилни
6. Функцијата "ВОКС" (говорно управува преносот)
8. Аларм функција
9. До 128 меморија канали
10.Интернет (широк) / Narrowband (кос), избор на
11.Висока моќност / ниска (5 W/1 W) избор
12.Екран осветлување и програмабилни тастатура
13.Функцијата "бип" на тастатурата
14.Dual watch/dual прием
15.Избор на фреквенција чекор 2.5/5/6.25/10/12.5/25k Hz
16.Функцијата "ПОМЕСТУВАЊЕ" (фреквенција форумот за repeater пристап)
17.Штедење на батеријата функција на "ЗАЧУВАЈ"
18.Тајмерот за пренос "на ОБУЧУВАЧИ" програмабилни
19.Избирање на Режим на Скенирање
20.Функција Зафатен Channel Lock "BCLO"
21.Вграден-во RX CTCSS/DCS скенирање
22.Вградена LED светилка
23.Програмабилни со PC
24.Ниво праг "Squelch" прилагодлив од 0 до 9
25.Crossband прием
26.Тон крајот на пренос
27.Вграден-во копче за заклучување
Спецификација :
Општи
- Фреквенциски Опсег : VHF 136-174 MHz (Rx/Tx). UHF 400-520 MHz (Rx/Tx);
65 MHz - 108 MHz (Само комерцијална FM радио прием)
- Меморија канали : До 128 канали
- Фреквенција стабилност : 2.5 ппм.
- Фреквенција чекор : 2.5 KHz/5 KHz/6.25 KHz/10 KHz/12.5 KHz/25 KHz
- Антена отпорност : 50 ohm
- Оперативни температура : -20 до +60 centi-степен
- Напон : Литиум-јонска 7.4 V/2000m Ah
- Потрошувачка во режим на : Предавателот
- RF моќ : 4 W/1 W
- Тип на модулација : FM
- Емисија класа : 16kΦF3 E / 11kΦF3 E (W/N)
- Максималното отстапување : Приемник
- Receiver sensitivity : 0.2 ув(во 12d B SINAD)
- Intermodulation : 60d B
- Аудио Излез : 1000m W
- Во непосредна близина канал на селективност : 65/60d B
Пакет содржина :
1x BAOFENG УВ-920 FM двонасочна Радио Тело
1x Антена
1x Адаптер
1x Спојувалка за Каиш
1x Полнач
1x Рака на Рака
1x Упатство

Клучни карактеристики

Приклучокот стандард:
Кинески Евра, Британски, Американски
Бренд Име:
BAOFENG
Максимален Домет:
3km-5км
Is_Display:
Yes
Воки Токи Тип:
Преносни
Број На Модел На:
УВ-920
Тип:
Двонасочна Радио
Димензии:
230*35*60mm
Фреквентен Опсег:
VHF 136-174 MHz UHF 400-520MHz
Складирање Канал:
128
Разговор Опсег:
3-5км
Материјал:
Пластични

Слични производи во категоријата