• Неодамнешно
  • -17 %
DIYSECUR 7inch Допир Копче за Снимање/Фотографија Видео Врата Телефон Врата Видео Спогодба Систем IR 125KHz RFID Камера 1V3

DIYSECUR 7inch Допир Копче за Снимање/Фотографија Видео Врата Телефон Врата Видео Спогодба Систем IR 125KHz RFID Камера 1V3

DEN 14010.00
DEN 16879.68

Количината на стоката
Това е достапна

Тоа содржи 1 отворено одделение и 3 затворен единица .
Објектот гледате сега е нашиот нов пристигнување видео врата телефон систем. Тоа ви овозможува да видите јасно кој е на вратата дури и во текот на ноќта.75 mm2) Потрошувачка на Енергија во Режим на : 1 W; Работни : 10 W Адаптер Текст AC100~ 240 V, 50/60 Hz Адаптер за Излез 15 V DC Работна Температура -40 °c ~+70 °c Режим на Температура -20 °c ~+60 °c Инсталација Ѕид монтирани/лифт, на маса Големина 230(L)*165(W)*20(H)mm Materail ABS Нето Тежина 750g
Пакување листа :
. Покрај тоа, тоа е жица систем, инсталација не е тешко, и од надворешна единица и внатрешен единица имаат plug-and-play конектор. 1 x Надворешна Единица & 3 x Затворен Следење
Опис
Видео врата телефонот е систем кој ви овозможува да примате "разговори" од вашиот влезната врата или некои други врата надвор од вашата зграда, која ви овозможува да се видат кој е во надворешниот станица и да разговара со нив. Тоа е одличен систем за домашна спогодба и безбедност. (Ве молиме имајте во предвид електрични брави во под фотографијата не се вклучени во овој комплет. Стабилна микрофон и звучник обезбеди подобро Видео&Аудио перформанси. Тоа ќе додадете безбедност и мир на умот на вашиот дом. V70 Rm Екран 7" широк агол TFT LCD, 16 : 9 Екран со Резолуција 800*RGB*480 Моќност AC100 V-240 V 50 Hz-60 Hz Одложување Повикувајќи време 120s 10% Одложување Следење на време 40-ти години 10% Валидна Растојание 100 (4x0.
Повеќе Детали :
Апликации
Овој стан вратата телефонски систем е претежно се користи во 6 единици стан или 6 семејства куќа, која им овозможува на vistor повик посебна соба директно. Внатрешна единица има добра форма, изгледа повеќе модерни. Тоа има убав изглед и одлични перформанси.)
Главни Функции Модерен Apperance и Најдобро Видео&Аудио Перформанси
Отворено одделение има алуминиумски легури панел и ABS rainproof маска за подобра заштита, која е погодна за надворешна монтажа. За надворешна единица, а 700tvl камера ви овозможува да видите јасно кој е на вратата, вграден led светла подобрување на ноќен приказ, на алуминиум алуминиумски панел и ABS rainproof покрие обезбедуваат добра заштита за тоа.

Клучни карактеристики

Бренд Име:
DIYSECUR
Samrt Дома Интерфејс:
No
Комуникациски Интерфејс:
Жичен
Контрола На Пристап:
Индуктивни Картичка
Комплет За Конфигурација:
Еден до Три видео doorphone
Екранот Големина на Екранот(инчи):
7
Сензор Големина(Инчен):
1/4
Одговарање На Режимот:
Hands-free
Големина:
230 x 165 x 20mm
IP Камера Интерфејс:
No
Технологија:
Дигитални
Зона За Внесување:
Никој
Тип:
Спогодба Систем
Камерата тип на Сензор:
CMOS
Агол На Гледање (°):
90
Врата:
Yes
Инсталација:
Монтирање На Ѕид
Метод На Конекција:
Жичен
моќност:
AC100~ 240V
Екран Тип:
боја
Водоотпорен:
Yes
Материјал:
Пластични
Број На Модел На:
V70Rm-IDT 13
Резолуција:
700 TVLines
моќност:
110V-240V
Камерата:
Бои

Слични производи во категоријата