• Неодамнешно
  • -39 %
JeaTone 10 инчен TFT LCD Вратата Спогодба Видео Врата Системот со Камера 2.8 mm Објектив 1200TVL 1V1 Вратата Контрола на Пристап Водоотпорен

JeaTone 10 инчен TFT LCD Вратата Спогодба Видео Врата Системот со Камера 2.8 mm Објектив 1200TVL 1V1 Вратата Контрола на Пристап

DEN 8078.00
DEN 13242.72

Количината на стоката
Това е достапна

Со Оваа Функција, Само Треба Да Притиснете На Копчето За Отклучување На Монитор. Поддржува Комуникација Меѓу Затворен Следи И Отворено Камера, Но, Исто Така, Поддржува Комуникација Меѓу Набљудува И Следи.32 GB SD Картичка
Спогодба Кодот
Hands-free Dual-начин на Комуникација
Одложување Повикувајќи Време
120s
Тастатурата
Допир На Копче
Моќност & Потрошувачка
Надворешно Напојување 12 V DC; екранот во Мирување : 3 W; Работни : 5 W
Материјал
Алуминиумска Жица Цртање Школка
Снимање
Слика : Jpeg Формат; Врски, За Да Обезбедат : Avi Формат
Поддршка
2 Повик Панел +4 Затворен Монитор + 2 Аналогни Камера & 2 ПИР
Работа Темп
-10°C +60°C
Инсталација
Површината Монтирани Пакет
1x Затворен Следење
1x Следи Монтажа Плоча
1x Адаптер
5x 200mm 4 Pin Connerctor
2x Gurantee Картичка
2x англиски јазик Прирачник за Корисникот
1x Отворен Повик.
Со Jea Tone 10.
IP65 Водоотпорен, Анти-ветер Дизајн
Надворешната Камера Е Опремена Со Гумена Заптивка Прстен, Не Постои Начин Да Излегуваат Во Јавноста. Поддршка Прилагодување На Времето Помеѓу Заклучување И Отклучување.
Прилагодете Го Заклучите Време, Компатибилен Со Сите Електронски Заклучување (Не Се Вклучени)
Поддршка за Да се Поврзете Задоцнување Функција на Електронско Заклучување На Овој Систем.8 mm(100°) HD Широк Агол Леќа
Ноќ Визија
ИНФРАЦРВЕНАТА Светлина, 3pcs IR Led диоди
Електронски Кодот
Поддршка
Потрошувачка На Енергија
200m A Max.
Dual-начин Спогодба, Јавете се Префрлувате Меѓу Монитори
Овој Објект Е Hands-free И Достапни За Dual-начин на Комуникација.
Поради Перспектива Карактеристики, Широк Агол Леќа, Ќе Имаат Одредени Деформација (Во Близина На Центарот На Објективот Деформација Е Мал, Маргинални Деформација Посериозни), Растојанието Од Камерата Кога Предметот Е Блиску, Телесната Слика Деформација Ќе Бидат Поголеми. Ако Ви Треба За Да Се Поврзете Друг Систем ,Ве Молиме Контактирајте Со Нас За Техничка Поддршка Пред Да Го Купат. Кога SD-Картичката Е Fulled, Најрано Снимениот Видео Ќе Биде Избришана Автоматски.
Допре Сензорот Копчето, Алуминиум Легура Жица За Цртање Panel
Мониторот Е Направен Од Алуминиум Легура Школка И TFT Екранот, Многу Елегантен Дизајн.

Клучни карактеристики

Сензор Големина(Инчен):
1/3
Екранот Големина на Екранот(инчи):
10
Samrt Дома Интерфејс:
No
Комуникациски Интерфејс:
Жичен
Одговарање На Режимот:
Hands-free
IP Камера Интерфејс:
No
Број На Модел На:
P202B1M107S1
Тип:
Спогодба Систем
Камерата тип на Сензор:
CMOS
Технологија:
Аналогни
Бренд Име:
JeaTone
Врата:
Yes
Агол На Гледање (°):
100
Комплет За Конфигурација:
Еден на еден видео doorphone
Големина:
10 Inch Video Intercom System
Инсталација:
Монтирање На Ѕид
Метод На Конекција:
Жичен
Материјал:
Алуминиумска Жица Цртање Школка
Екран Тип:
боја
моќност:
Надворешна сила DC12V
Водоотпорен:
Yes
Резолуција:
1200TVL
Камерата:
боја
моќност:
500mA max.
Контрола На Пристап:
Отклучување на електронски кодот
Зона За Внесување:
ПИР И Камера Поддржано (Не се Вклучени)
Видео Јазици:
Англиски, Руски, Француски, Арапски, Шпански,Јапонски
Спогодба режим:
Hands-free двојна комуникација
меморија:
86 слики, поддршка max.32G SD картичка
Разговор Времетраење :
120s
Резолуција:
1024(H)*3(RGB)*600(V), 2.8 MM Широк Агол Леќа
јачина:
Прилагодливи Ден/Ноќ
Поддршка:
2 повик панел + 4 затворен монитор+ 2 Аналогни камера & 2 ПИР
Извор На Енергија:
надворешна врата, преку затворен следење
Водоотпорен:
IP65 Алуминиумски Панел
камера сензор:
1/3CMOS, 1200TVL

Слични производи во категоријата