• Неодамнешно
QG-Z 1/2 3/4 1 1-1/4 Серија Електрични Електромагнетниот Пулсот Џет Вентил Електромагнетни Вентили Прашина Колектор GOYEN Сличен Вид Sanmin

QG-Z 1/2 3/4 1 1-1/4 Серија Електрични Електромагнетниот Пулсот Џет Вентил Електромагнетни Вентили Прашина Колектор GOYEN Сличен

DEN 1629.60

Количината на стоката
Това е достапна

Проверете гас купола притисок за да се види дали тоа е премногу ниска. Мембраната е оштетен и orifice е блокиран. Некои вентили за истиот гас купола се протекување, предизвикувајќи течење на сите вентили. Замена на додатоци, ако е потребно. Тоа е вклучено за премногу долго. Мембраната orifice е блокиран. Температурата е премногу ниско, и тука е мраз во вентил. Чистење на мембрана и проверете дали мембрана парче е завршено. Чистење на мембрана и проверете дали мембрана е завршена.
Воздушниот компресор , Воздух Пневматски , Воздушен Притисок Вентил , Воздушен Вентил , Компресор , Компресор Воздушен Вентил , Електрични Електромагнетниот Вентил , Електромагнетни Вентили , G1/4 , Пневматски , Пневматски делови , Пневматски Електромагнетниот Вентил , Пневматски Вентил , Електромагнетниот , Електромагнетниот Воздушен Вентил , Електромагнетниот Вентил , Електромагнетниот Вентил Калем , Вентил
ВАЖНА ЗАБЕЛЕШКА : Пред продажбата ЗАБЕЛЕШКА : 1 ве молиме заштита на производи за повеќе детали на нашата веб страница, било збуни, ве молиме контактирајте со нас слободно или јавете се на whatsup 0086 15168536055 skype : fhtrust или Забелешка вашето барање онлајн. Мембраната не може да се затвори цврсто и вентил е секогаш малку отворена. Unclose на балансирање дупка за ослободување на притисок на гас во задниот празнина на дијафрагмата брзо; притисок на гас во предниот празнина држи на дијафрагмата за да се отвори премин и вентил започнува чистење. Голема количина купувањето ,ве молиме контактирајте го нашиот онлајн услуга за да побара повеќе економски превозот начин или се разговара за повеќе прилично цена 2 место По ред ,ве молиме заштита на messag e на вашиот Aliexpress или мобилен ,можеме да контактираме за детали за испорака адреса, прогласи вредност ,Фактура вредност или други s. Температурата е под -20℃. Вентил е протекување и не може да се отвори. Не постои начин да се воспостави гас купола. Dredge мембрана orifice При користење период Некои вентили се протекување.75 мм Пневматски објект притисок опсег е 0-8bar(0. Проверете движат железо core и воздух за заклучување.

Клучни карактеристики

Спецификација:
QG Z 15 G1-2, QG Z 20 G3-4, QG Z 25 G1, QG Z 35 G1-1-4
Напон:
AC110V, AC220V, DC12V, DC24V
Порт Големина:
G1/2 , G3/4 , G1 , G1-1/4
Материјал:
Легура
Бренд Име:
NBSANMINSE
Температура на Медиумите:
Нормална Температура
Тема Тип:
G
моќност:
пневматски
Број На Модел На:
QG-Z-15 , QG-Z-20 , QG-Z-25 , QG-Z-35
Притисок:
Низок Притисок
Standard or Nonstandard:
Стандард
Медиуми:
Воздух
Структура:
пулсот вентил
Притисок:
0 . 3 - 0 . 6MPa
Медиум:
чист воздух
Напон:
DC24V / AC110V / Etc
Телото:
ADC 12 Умре Фрлија
арматура:
430FR Нерѓосувачки Челик
Тип:
прав агол тип

Слични производи во категоријата