• Неодамнешно
DC влажно-вентил електромагнетниот MFZ6-37YC Switch Електромагнетниот

DC влажно-вентил електромагнетниот MFZ6-37YC Switch Електромагнетниот

DEN 384.00

Количината на стоката
Това е достапна

Целта на Оваа серија електромагнетниот се применува на еднофазен полн бран rectifying DC напојување контрола кола, која напон може да се постигне 220 V, како компонента на хидраулични електромагнетниот насочен вентил. Оваа електромагнетниот е дозволено од страна на BSO компанија Ltd. во Германија, кои се исти за NG6, NG10 на REXROTH гром поврзани електромагнетниот насочен вентил. Вообичаените Услуга Услови Тоа може да биде инсталиран по случаен избор. Не постои гас и прашина кој може да ги оштети метал или уништи nonconductor. Или, тоа ќе влијае на производи живот. На solenoids одговара за континуирано должност систем или повремени периодични должност систем. Разумното бран опсег на напон е помеѓу 85%一110% (какви и да било посебни барања е можно) . Заштитата е IP65 класа.
Клучните Параметри
Кодот
MFZ6-37 YC
Номинална Напон (V)
12 24 110 220
Номинална Сила (N)
≥37
Номинална мозочен Удар (mm)
2.8
Вкупно мозочен Удар (mm)
≥6.1
Се Консумира Моќност (W)
≤30
Статички Притисок На Маслото (MPa)
21
Оперативен Фреквенција (T/h)
12000

Клучни карактеристики

Материјал:
electromagnet
Број На Модел На:
MFZ6-37YC

Слични производи во категоријата