• Неодамнешно
  • -5 %
Автоматско Инкџет Печатење Машина, Кодирање Машина За Вода/Пијалоци

Автоматско Инкџет Печатење Машина, Кодирање Машина За Вода/Пијалоци

DEN 77520.00
DEN 81600.00

Количината на стоката
Това е достапна

(должина неограничен). Ве молиме контактирајте со нас без двоумење ако ви треба било каква помош на машини.
14,што се Применува на производи : може да се печати на површината на метал, дрво,пластика,алуминиум,градежен материјал,пвц цевки,јајце,mechatronica производ итн
15,Мастило Кертриџ : Растворувач-базирани или на база на масло еколошки мастило кертриџ.
Опис На Производот Карактеристики
1,Print Resolution : 200 DPI
2,Печати Фонтови Се : Висока Резолуција На Печатење Фонтови
3,Систем Јазици : Англиски
4,Печатење симболи : Може да се печати,логоа & сликата, датум, време, број на серија,број бренд итн.
5) други Додатоци : Ние снабдување со резервни делови со конкурентна цена по гаранција време.сина
12,Печатење на ветер : Може да печати на било агли . W : 14 KG
Технички Податоци
Производот Се Прикаже Производот Екранот
Печати примероци :
Пакување & Испорака
Нашите Услуги
1) Гаранција Време : 1 година, во рамките на овој период, ние нудиме на резервен дел замена слободно ако има било какви Не-вештачки штета на нив. Компанијата Информации
.
5,Печатење линии : нема ограничување, но макс висина мора да биде во рамките 18mm
6,Печатење карактер висина : од 1mm to18mm
7,Автоматско Печатење : Датум, Време, Многу Не, Смена Не, Сериски Бр.
17,Напон : 110 V 60 Hz & 220 V 60 HZ
18,Операција Температура : 0℃-37℃;10% -80% Влажност
19,Статус се Прикаже : Печатење, енкодер, индикатор светлото на сензор.
3) Технички услуги : Ние ќе го задржи поврзеш со нашите клиенти во секое време по продажба од машината. Нема потреба да се користи на воздухот извор или Пумпа.
20,Печатење Област : 18mm висина
21,Пакување големина : 58x28x44cm ;G.
16,Интерфејс : USB, DB9,DB15.
2) Квалитетот : Квалитетот на производите ќе бидат строго проверени и секоја машина ќе биде тест за да се обезбеди тоа може да работи добро пред пакување.
13,Печатење материјал : porous и не-porous материјали. 200 знаци по порака
10,Сериски Број : 1-9 променлива секвенционалните броеви.
4) Датотеката Услуги : Ние нудиме упатството и видео за да те научи како да се користат и тестирање на машина. ект
8,Меморијата за Пораки : може да се спаси огромни количини на информации
9,Текст Должина : Max.

Клучни карактеристики

Број На Модел На:
A-180F
Извор На Енергија:
Електричен
Бренд Име:
JL
сертификација:
CE

Слични производи во категоријата