• Неодамнешно
  • -5 %
Индустриски кабел цевка инкџет печатење машина, истекување на печатење машина со CE

Индустриски кабел цевка инкџет печатење машина, истекување на печатење машина со CE

DEN 77520.00
DEN 81600.00

Количината на стоката
Това е достапна

Компанијата Информации
.
Опис На Производот Карактеристики
1,Print Resolution : 200 DPI
2,Печати Фонтови Се : Висока Резолуција На Печатење Фонтови
3,Систем Јазици : Англиски
4,Печатење симболи : Може да се печати,логоа & сликата, датум, време, број на серија,број бренд итн. W : 14 KG
Технички Податоци
Производот Се Прикаже Производот Екранот
Печати примероци :
Пакување & Испорака
Нашите Услуги
1) Гаранција Време : 1 година, во рамките на овој период, ние нудиме на резервен дел замена слободно ако има било какви Не-вештачки штета на нив.
5) други Додатоци : Ние снабдување со резервни делови со конкурентна цена по гаранција време. (должина неограничен).
11,Мастило бои : Црна, Црвена, Бела. Нема потреба да се користи на воздухот извор или Пумпа.
2) Квалитетот : Квалитетот на производите ќе бидат строго проверени и секоја машина ќе биде тест за да се обезбеди тоа може да работи добро пред пакување.
20,Печатење Област : 18mm висина
21,Пакување големина : 58x28x44cm ;G.
4) Датотеката Услуги : Ние нудиме упатството и видео за да те научи како да се користат и тестирање на машина.
17,Напон : 110 V 60 Hz & 220 V 60 HZ
18,Операција Температура : 0℃-37℃;10% -80% Влажност
19,Статус се Прикаже : Печатење, енкодер, индикатор светлото на сензор. Ве молиме контактирајте со нас без двоумење ако ви треба било каква помош на машини.
14,што се Применува на производи : може да се печати на површината на метал, дрво,пластика,алуминиум,градежен материјал,пвц цевки,јајце,mechatronica производ итн
15,Мастило Кертриџ : Растворувач-базирани или на база на масло еколошки мастило кертриџ.
5,Печатење линии : нема ограничување, но макс висина мора да биде во рамките 18mm
6,Печатење карактер висина : од 1mm to18mm
7,Автоматско Печатење : Датум, Време, Многу Не, Смена Не, Сериски Бр.
3) Технички услуги : Ние ќе го задржи поврзеш со нашите клиенти во секое време по продажба од машината. ект
8,Меморијата за Пораки : може да се спаси огромни количини на информации
9,Текст Должина : Max.сина
12,Печатење на ветер : Може да печати на било агли .
13,Печатење материјал : porous и не-porous материјали.

Клучни карактеристики

Број На Модел На:
A-180F
Извор На Енергија:
Електричен
Бренд Име:
JL
сертификација:
CE

Слични производи во категоријата