• Неодамнешно
Домаќинство Комерцијални Takoyaki Готвење Машина Јапонски Стил Октопод Топката takoyaki Скара Топка со Дијаметар од 40mm/45mm

Домаќинство Комерцијални Takoyaki Готвење Машина Јапонски Стил Октопод Топката takoyaki Скара Топка со Дијаметар од 40mm/45mm

DEN 9529.92

Количината на стоката
Това е достапна

Можете да изберете метод што е најзгодно за вас. Технички Детали Име на Производот : не ' Рѓосувачки Челик Октопод Топки Создателот Напон : 220 V-240 V/50 Hz 60 Hz Моќ : 2 KW Takoyaki калап со дијаметар : 40mm Димензии : 270*540*190mm N. Начини На Плаќање : 1. Повеќе конзистентни резултати наспроти користење октопод топката грил тавата. Постојат многу варијации на takoyaki рецепт, на пример, ponzu (соја сос со даши и цитрус оцет), goma-даре (сусам и оцет сос) или vinegared даши. Политика На Враќање/Надоместоци : 1. Ако не сте задоволни со нашата производ или услуга, ве молиме не двоумете се да контактирате со нас пред да се даваат не се позитивни повратни информации или спор ќе се реши проблемот што е можно поскоро. Нашите производи се директно од фабриката, не постои средина човек, нема висок mark up, па ние може да обезбеди квалитет на објекти во многу конкурентна цена. За да ги заштитите вашите интереси, вашата исплата ќе биде привремено се чуваат од страна Aliexpress, и не ќе биде објавен на продавачот, се додека не добиете вашата цел и се задоволни со тоа.
Домаќинство Комерцијални Takoyaki Готвење Машина Јапонски Стил Октопод Топката takoyaki Скара Топка со Дијаметар од 40mm/45mm
Она што е Takoyaki? Takoyaki (たこ焼き или 蛸焼) е топка во облик на Јапонски оброк направен од пченично брашно-базирани тесто и варен во посебни пластични тавата. Превозот : Бесплатен Превозот Со DHL или Fedex. Ви благодарам многу : )
. Прилагодлива контрола на температурата октопод топчиња машина со енергија подготвени светла. Добиете професионален готвач резултати. Тоа е обично полни со мелено или diced октопод (tako), tempura остатоци (tenkasu), кисела ѓумбир, и зелен кромид.5 КИЛОГРАМИ Постојат два типа топка за вашиот избор : 40mm топката грил плоча(28 дупки), 45mm топката грил плоча(18 дупки).Ние го прифатат плаќање преку Aliexpress тука. Повратна информација : Од вашите повратни информации е многу важен за нашиот бизнис развој, срдечно ве покануваме да ја напушти позитивни 5 ѕвезди повратни информации и за нас, доколку сте задоволни со нашите производи и услуги. Yaki е изведен од "yaku" (焼く) која е една од методите на готвење во Јапонската кујна, што значи "да срј или скара", и може да се најдат во имињата на другите Јапонски кујна објекти како што се okonomiyaki и ikayaki (уште познати Osakan јадења).

Клучни карактеристики

боја:
40mm топки, 45mm топки
Напон (V):
220-240V
Функција:
Кул Допир Надворешноста,Прилагодлив Термостат,Изградена-Во Кабелот Заврши,Не-Стап Површината За Готвење
Број На Модел На:
ЕЈ-76N
Заменлив Плочи:
торта производител
Класификација:
торта на одлуки
сертификација:
CCC
Моќност (W):
2000W
Заменлив Плочи:
Октопод топки на скара
Нерѓосувачки Челик:
Yes
температурата контролер:
Yes
Октопод топки дијаметар:
40mm/45mm
Nonstick премачкување грил плоча:
Yes
Дупки:
28/18
електрични апарати:
Yes

Слични производи во категоријата