• Неодамнешно
  • -32 %
HD ТВ 65 Милји Примање Затворен Freeview ТВ Антена Приемник ТВ ФОКС Digital Аналоген Антена Поддршка ATSC/ДИГИТАЛНА-T2 Антенски НИ Приклучок

HD ТВ 65 Милји Примање Затворен Freeview ТВ Антена Приемник ТВ ФОКС Digital Аналоген Антена Поддршка ATSC/ДИГИТАЛНА-T2 Антенски

DEN 876.00
DEN 1288.80

Количината на стоката
Това е достапна

Тоа го прави лесно да се види вашите омилени емисии и постојано зголемување на месечни трошоци. Ве молиме контактирајте со нас пред да се врати.
Поставување на turer режим на "Антена" или "Ер" во ЖИВО е setp мени.
Ве молиме погледнете го ТВ прирачник за детални инструкции. Супер Тенок дизајн, заедно со 16. На канали значително база на локалните терен (вклучувајќи згради, планини, дрвја, и во планините) и домашната околина. Ова понекогаш може да бидат наведени како автоматски програма, auto scan, да барате канали или каналот на скенирање. Не постојат изложени или оттргнува антена делови.
Меѓутоа,купувачот треба да бидете сигурни дека на предмети вратени се во нивната оригинална состојба,Ако објектите се оштетени или загубени кога тие се вратија,купувачот ќе бидат одговорни за таквата штета или загуба,и ние ќе. Ако имате било какви проблеми со нашите предмети или услуги,ве молиме да бидат слободни да контакт прво, пред да ја напушти негативни повратни информации.5 нозе коаксијален кабел ви овозможува да поставите тоа речиси насекаде ( Маса, Прозорец, Ѕид ).) од емитува кула; плус дополнителни програми на сателитска и кабелска, не го нудат.
HD ТВ 65 Милји Примање Затворен Freeview ТВ Антена Приемник ТВ ФОКС Digital Аналоген Антена Поддршка ATSC/ДИГИТАЛНА-T2 Антенски НИ Приклучок
СЛОБОДЕН пристап до над-the-воздух дигитални ТВ емитува каналите.
5, таа се инсталира во близина на ТВ. Мора да ја скенирам одново кога се движат антена. Лесно се поврзани и се напојува преку USB кабел или DTV set-top box преку коаксијален кабел, што овозможуваат зајакнување на сигнали,со максимален опсег достигнува и до 50 милји (80km). За детали, видете на ТВ прирачник. Работи со било hd телевизор или уреди кои имаат вградено во ATSC тјунер вклучуваат HDTVs, лаптопи, Компјутери.
7, во телевизиска setp мени, поставено на "scan" за chanels.
2, коаксијален антенски кабел поврзан со надворешен засилувач. Место на антена блиску до прозорецот
Може да резултира со подобар прием.
Инаку, продолжете со чекор 2.
4, засилувач мора да биде енергија за да работи правилно. Ве молиме имајте предвид дека,Купувачи се одговорни за сите дополнителни царински давачки,Брокерски такси,давачки и даноци за увоз во вашата земја.

Клучни карактеристики

Тип:
Внатрешна
Пакет:
Yes
Бренд Име:
WECAST
Број На Модел На:
LLX262
Приемниот Опсег :
До 65 милји
Стил :
Аналогни TVFox Antena ATSC ДИГИТАЛНА-T2 Антена
Поддршка :
1080P / 1080i / 720P
Функција :
Дигитална ТЕЛЕВИЗИЈА Fox Антена HD ТВ Сигнал, Приемник
Должина на кабел :
5m / ft 16.4
Приклучок Тип :
US
Работни Volatage:
5-240 V
Број На Модел На:
ТВ Фокс Антена
is_customized:
YES
Пад на превозот/трговија на големо:
Поддршка

Слични производи во категоријата