• Неодамнешно
  • -21 %
K03 турбо chra турбо кертриџ core 53039880105 53039700105 за Фолксваген Eos Jetta Passat B6 2.0 TFSI BWA BPY 200HP

K03 турбо chra турбо кертриџ core 53039880105 53039700105 за Фолксваген Eos Jetta Passat B6 2.0 TFSI BWA BPY 200HP

DEN 4171.00
DEN 5280.00

Количината на стоката
Това е достапна


K03 турбо chra турбо кертриџ core 53039880105 53039700105 за "Фолксваген" Eos Jetta Passat B6 2.0 TFSI BWA BPY 200 HP
Турбополнач Дел Број : 53039880106 / 53039700106 / 5303-988-0106 / 5303-970-0106
ОЕМ Број : 06 D145701 G / 06 D145701 GX / 06 D145701 H 06 D145701 HX / 06 D145701 D / 06 D145701 E
1.За Audi TT 2.0 TFSI BWA-BPY 2.За Седиште Леон 2.0 TFSI BWA-BPY 3.За Седиште Толедо III 2.0 TFSI BWA-BPY 4.За "Шкода" Octavia II 2.0 TFSI BWA-BPY 5.За "Фолксваген" Eos 2.0 TFSI BWA-BPY 6.За "Фолксваген" Jetta V 2.0 TFSI BWA-BPY 7.За "Фолксваген" Passat B6 2.0 TSI BWA 8.За Audi A4 2.0 TFSI BWE / БУЛ

Клучни карактеристики

Осветленост Дел Број:
53039880106 / 53039700106
Објектот Тежина:
1.5
Специјални Функции:
моторот
Поставување на Возило:
моторот турбополнач
Jetta-Година:
2002,2001,2003,2004,2000,2006,2005
Земја/Регион на Производство:
Кина (Копно)
Објектот Висина:
15
Објектот Ширина:
15
Производителот Дел Број:
53039880105 53039700105
За Возило Брендови/Модел:
Фолксваген
Другиот Дел Број:
06D145701G / 06D145701GX / 06D145701H
Материјал Тип:
железо к18
Фолксваген Модел:
jetta
Објектот Должина:
16
Гаранција:
12 месец
Materinal:
железо к18
Дел Број 1:
53039880105 / 53039700105 / 5303-988-0106 / 5303-970-0106
Дел Број 2:
06D145701G / 06D145701GX / 06D145701H
Дел Број 3:
06D145701HX / 06D145701D / 06D145701E
тип 1:
турбополнач колекции
тип 2:
турбо chra / турбо кертриџ
ОДГОВАРА ЗА:
За Audi TT 2.0 TFSI BWA-BPY
Одговара за 2:
За Фолксваген Jetta V 2.0 TFSI BWA-BPY

Слични производи во категоријата