• Неодамнешно
  • -56 %
SmallRig Префрлување Плоча Камера Монтажа Сирење Плоча за Railblocks Dovetails и Кратки Прачки (Повеќе Верзија) - 1598

SmallRig Префрлување Плоча Камера Монтажа Сирење Плоча за Railblocks Dovetails и Кратки Прачки (Повеќе Верзија) - 1598

DEN 570.00
DEN 1295.04

Количината на стоката
Това е достапна


Ова е подолга верзија на лесно плоча.
Ова лесно плоча е опремен со 1/4"-20 и 3/8"-16 навој дупки во стандард проред (9mm центар до центар). Тоа може да се монтира на Small Rig railblocks, dovetails и кратки прачки. Таа работи како префрлување плоча кога во прилог на дното на dslr фото кафез.
Материјал(s) : Алуминиум Легура
Нето Тежина : 70g
Пакетот Вклучува :
1 x Baseplate
2 x 1/4" Завртка
1 x Хексадецимален Spanner

Клучни карактеристики

Големина:
9x5x1cm
Пакет:
Yes
Бренд Име:
SMALLRIG
Материјал:
Алуминиум
Број На Модел На:
1598
Компатибилен Камера:
за Универзален
квалитет:
Висок квалитет
Пакет:
Со пакет
Тип:
сирење плоча
функција 1:
Со 1/4-20 и 3/8-16 навој дупки
Карактеристика 2:
Може да се качи railblocks , dovetails и кратки прачки

Слични производи во категоријата