• Неодамнешно
Играчка Машина Модел Монистра Кастинг Кристал Калапи Јасно Епоксидна Силиконска Смола Течни Мувла DIY Накит Одлуки Занает Алатка

Играчка Машина Модел Монистра Кастинг Кристал Калапи Јасно Епоксидна Силиконска Смола Течни Мувла DIY Накит Одлуки Занает Алатка

DEN 239.52

Количината на стоката
Това е достапна


1.29 5.99 10.99 1.44
8.89 2.59 22.54 3.49
Материјал : Мувла е направен од силикон кој е флексибилен, отпорност на кинење, издржливи. Мувла Големина на : 11 *10.5 *0.7 см , 4.3"* 4.1" *0.3" Пакет се вклучени : 1 Buc Јасно Силиконски Калап Функција : 1.Лесен за употреба и чистење за силиконски материјал. 2.Мултифункционален силиконски калапи,совршен алатки може да се направи одлична форма за накит pendant украс. 3.Тоа може да се користи како Смола, Cabochon, Полимер Глина, Fimo, Заболување на Паста, Pmc, Восок, Свеќа, Калап Сапун. 4.Храна одделение силиконски (ФДУ Стандард), погоден за користење на микробранова печка, фурна, правење колачи, пица, леб, косата, желе, приготвена храна, чоколадо, пудинг, овошје, итн. 5.лесно ослободување,не се ослободување на агент е потребно. 6.Нашите калапи можат да го издржат температури високо како 392 F да 572 F. Како да го користите : Кога ќе го ослободите објектот надвор од мувла, само пресврт на мувла, дел може да биде лесно се притискаат.

Клучни карактеристики

Тип:
Торта Алатки
сертификација:
CIQ,ЕЕЗ,ФДУ,LFGB,CE / ЕУ
Број На Модел На:
1
Материјал:
Силикони
Функција:
Еко-Пријателски
Торта Алатки Тип:
Габи,

Слични производи во категоријата