• Неодамнешно
Европски Стил Градина Сино Небо Базен Mural Позадина Дневна Соба Тема Хотел Позадина Ѕид Крпа Водоотпорен Wallcloth

Европски Стил Градина Сино Небо Базен Mural Позадина Дневна Соба Тема Хотел Позадина Ѕид Крпа Водоотпорен Wallcloth

DEN 832.80

Количината на стоката
Това е достапна


Чекор 2 : Изберете правото количина во редот. Потоа излупете го. Не постои било лепак внатре. Водоотпорен Свила Платно
2.6 Квадратни метри.
Чекор 3 : Означите материјалот и детали ѕид ширина и висина под цел. Но која било големина ќе биде целата шема.
Ако ние не доби материјал и детали ѕид големина во рок од 24 часа, ние ќе произведуваме стандардните материјал "3 D Водоотпорен Платно" и следниве стандардната големина. Еден преклопуваат делови (Дел 1) треба да бидат покриени со друг (Дел 2). ( Слика 1 )
2. Таму е околу 1-2cm се преклопуваат дел.
Обичај Ѕид Платно
Точка Бр : WC44 Големина : Прилагодено големина (Кажете ни Ширина & Висина) Цена : $ / метар Квадратен Материјал достапни : Водоотпорен свила крпа / Водоотпорен платно Употреба : дневната Соба / Спалната соба / Студија Соба / Kids' Соба / Свадба Куќа / Старешини' Соба
Како да поставите цел
Чекор 1 : Мерка вашиот ѕид димензии : Висина * Width = метар Квадратен
Пример : Сте ѕид големина : Width = 3.8 метри ; Height = 2 метри. Обично ние ќе ги прогласи пониска цена да ви помогне да плаќаат помалку или избегне да биде оданочен. Квадратен метар = Цел Количина
Ако ви требаат 8 квадратни метри, ве Молиме изберете количество 8 во ред.
Ако ви требаат 8 квадратни метри, ве молиме изберете "1 метар квадратен" и "Квантитетот 8" тука.
Ако ви треба 7. Ви благодариме !
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Производот Се Покаже
2 Материјал достапни
1.
Според област големина е : 3. Водоотпорен Платно
Крои Метод :
1. (Слика 2 )
3.9 метар квадратен, ве Молиме место со цел на 8 квадратни метри. Ние не сме одговорни за било обичај должност. Ние треба да се намали на ѕид платно во неколку парчиња, за да одговараат за превозот. Се надеваме на вашето разбирање ! 3.
Пример : јас треба големина Width = 3. ( Слика 3 )
Инсталација чекори
. Тоа ќе биде лесна. Бразилецот пријател, ве молиме кажете ни ја вашата CPF број ; руски пријател, ве молиме кажете ни го вашето целосно име и презиме.8 метри, Висина = 2 метри ; 3 D Водоотпорен Платно.
Стандардната големина :
Количина 1 : 1 квадратен метар = 140cm(W) x 70cm(H) (4'7" x 2'4") ft Количество 2 : 2 квадратен метар = 200cm(W) x 100cm(H) (6'7" x 3'3") ft Количество 3 : 3 квадратен метар = 220cm(W) x 140cm(H) (7'3" x 4'7") ft Количина 4 : 4 квадратен метар = 250cm(W) x 160cm(H) (8'2" x 5'3") ft Количество 5 : 5 квадратен метар = 280cm(W) x 180cm(H) (9'2" x 5'11") ft Количество 6 : 6 квадратен метар = 300cm(W) x 200cm(H) (9'10" x 6'7") ft Количество 7 : 7 квадратен метар = 330cm(W) x 210cm(H) (10'10" x 6'11") ft Количество 8 : 8 квадратен метар = 360cm(W) x 230cm(H) (11'10" x 7'6") ft Количество 9 : 9 квадратен метар = 380cm(W) x 240cm(H) (12'5" x 7'10") ft Количество 10 : 10 квадратен метар = 400cm(W) x 250cm(H) (13'1" x 8'2") ft Количество 11 : 11 квадратен метар = 420cm(W) x 260cm(H) (13'9" x 8'6") ft Количество 12 : 12 квадратен метар = 440cm(W) x 270cm(H) (14'5" x 8'10") ft Количество 13 : 13 квадратен метар = 460cm(W) x 280cm(H) (15'1" x 9'2") ft Количество 14 : 14 квадратен метар = 480cm(W) x 290cm(H) (15'9" x 9'6") ft Количество 15 : 15 квадратен метар = 500cm(W) x 300cm(H) (16'5" x 9'10") ft Количество 16 : 16 квадратен метар = 500cm(W) x 320cm(H) (16'5" x 10'6") ft
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Молиме Забележете : 1.

Клучни карактеристики

Димензии:
1 квадратен метар
Бренд Име:
jiadou
Функција:
3D,Екстра Дебели,Отпорен на Вода,Формалдехид-бесплатно,животна Средина Пријателски,Mildew Отпорни
Материјал:
Свила
is_customized:
Yes
Употреба:
дневна соба
Шема:
Yes
Стил:
Класичен

Слични производи во категоријата