• Неодамнешно
3D Модерен Минималистички Тули Elk Круг Апстракт Дрво Птици Ѕид Крпа дневната Соба во ЖИВО Позадина Ѕид Водоотпорен Платно Троседот

3D Модерен Минималистички Тули Elk Круг Апстракт Дрво Птици Ѕид Крпа дневната Соба во ЖИВО Позадина Ѕид Водоотпорен Платно Троседот

DEN 847.20

Количината на стоката
Това е достапна

Се надеваме на вашето разбирање ! 3.9 метар квадратен, ве Молиме место со цел на 8 квадратни метри.
Стандардната големина :
Количина 1 : 1 квадратен метар = 140cm(W) x 70cm(H) (4'7" x 2'4") ft Количество 2 : 2 квадратен метар = 200cm(W) x 100cm(H) (6'7" x 3'3") ft Количество 3 : 3 квадратен метар = 220cm(W) x 140cm(H) (7'3" x 4'7") ft Количина 4 : 4 квадратен метар = 250cm(W) x 160cm(H) (8'2" x 5'3") ft Количество 5 : 5 квадратен метар = 280cm(W) x 180cm(H) (9'2" x 5'11") ft Количество 6 : 6 квадратен метар = 300cm(W) x 200cm(H) (9'10" x 6'7") ft Количество 7 : 7 квадратен метар = 330cm(W) x 210cm(H) (10'10" x 6'11") ft Количество 8 : 8 квадратен метар = 360cm(W) x 230cm(H) (11'10" x 7'6") ft Количество 9 : 9 квадратен метар = 380cm(W) x 240cm(H) (12'5" x 7'10") ft Количество 10 : 10 квадратен метар = 400cm(W) x 250cm(H) (13'1" x 8'2") ft Количество 11 : 11 квадратен метар = 420cm(W) x 260cm(H) (13'9" x 8'6") ft Количество 12 : 12 квадратен метар = 440cm(W) x 270cm(H) (14'5" x 8'10") ft Количество 13 : 13 квадратен метар = 460cm(W) x 280cm(H) (15'1" x 9'2") ft Количество 14 : 14 квадратен метар = 480cm(W) x 290cm(H) (15'9" x 9'6") ft Количество 15 : 15 квадратен метар = 500cm(W) x 300cm(H) (16'5" x 9'10") ft Количество 16 : 16 квадратен метар = 500cm(W) x 320cm(H) (16'5" x 10'6") ft
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Молиме Забележете : 1.
Пример : јас треба големина Width = 3. Тоа ќе биде лесна. ( Слика 1 )
2. Еден преклопуваат делови (Дел 1) треба да бидат покриени со друг (Дел 2).
Според област големина е : 3.
Ако ви треба 7. Ви благодариме !
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Производот Се Покаже
2 Материјал достапни
1. Квадратен метар = Цел Количина
Ако ви требаат 8 квадратни метри, ве Молиме изберете количество 8 во ред. Не постои било лепак внатре.
Обичај Ѕид Платно
Точка Бр : WC322 Големина : Прилагодено големина (Кажете ни Ширина & Висина) Цена : $ / метар Квадратен Материјал достапни : Водоотпорен свила крпа / Водоотпорен платно Употреба : дневната Соба / Спалната соба / Студија Соба / Kids' Соба / Свадба Куќа / Старешини' Соба
Како да поставите цел
Чекор 1 : Мерка вашиот ѕид димензии : Висина * Width = метар Квадратен
Пример : Сте ѕид големина : Width = 3. Обично ние ќе ги прогласи пониска цена да ви помогне да плаќаат помалку или избегне да биде оданочен. Водоотпорен Платно
Крои Метод :
1. Ви треба за да купите лепак на хардвер вашата локална продавница ( Природата ориз лепак или компир лепак).

Клучни карактеристики

Димензии:
1 квадратен метар
Бренд Име:
jiadou
Функција:
Отпорен на вода,Екстра Дебели,животна Средина Пријателски,Mildew Отпорни,Формалдехид-бесплатно,3D
Материјал:
Полиестер
Употреба:
дневна соба
Стил:
Модерна
Шема:
Yes
is_customized:
Yes

Слични производи во категоријата