• Неодамнешно
  • -11 %
Брзо Protable Точни Temp Нерѓосувачки Челик Месо Термометар со Големи Dial

Брзо Protable Точни Temp Нерѓосувачки Челик Месо Термометар со Големи Dial

DEN 107.00
DEN 120.48

Количината на стоката
Това е достапна


Опис :
Тејлор термометри се тајната за готвење голема оброци. Можете да потрошите многу на садови и апарати, но едноставна Тејлор термометар ги носи сите заедно за големи резултати. Од 1851 година Тејлор има предвидени со прецизен и лесен за користење термометри. Кога станува збор за безбедноста на храната и точност во мерењето, што не е ни чудо дека Тејлор е алатка која готвач доверба Тип : WSS Материјал : не 'рѓосувачки челик надворешен дијаметар : за 52mm/20.47" Dial дијаметар : за 42mm/16.53" Температура мерен опсег : 0 120 centigrade Dial површина е направена на експлозија-доказ стакло, може да издржи висока температура Перформанси и предности : брзо читање, сондата сензор е силна, може точно да се измери нерѓосувачки челик пан и сонда, безбедност и заштита на животната средина лесно да се носат Производ за употреба : овој производ е главно се користи за готвење, пржени, печени, Пржена храна, како што се брзо мерење температура на Боја : Сребро Количина : 1pc
Пакување : 1 x Месо Термометар

Клучни карактеристики

Термометар Тип:
dial
Термометар Употреба:
Кујна Термометри
Материјал:
Метал
Број На Модел На:
37449
Тип:
Домаќинство Термометри

Слични производи во категоријата