• Неодамнешно
Inkbird ИКТ-308S ЕУ Plug 220V Пред-жичен Дигитален Термостат Двојна Фаза Температура Контролер со NTC Сензор за пијалак Аквариум

Inkbird ИКТ-308S ЕУ Plug 220V Пред-жичен Дигитален Термостат Двојна Фаза Температура Контролер со NTC Сензор за пијалак Аквариум

DEN 1871.52

Количината на стоката
Това е достапна

Inkbird Аквариум Двојна Фаза Температура Контролер + NTC Сензор, AC 100 V - 240 V AC. (ИКТ-308 S ЕУ приклучок + 1.97" NTC Сонда) Опис на Производот Шема Име : ИКТ-308 S ЕУ + 1.97" NTC Сонда
Главни карактеристики :
Plug and play дизајн, лесно да се користат;
Поддршка за читање со Centigrade или Целзиусови единица;
Температурна калибрација;
Компресор одложување заштита за ладење контрола
Висока и ниска температура аларми се достапни;
Над-температура и сензор дефект алармот
Греење/Ладење диференцијал на функција може да се поставува посебно за ладење и греење за заштита на температура контролер од насилна промена.
Спецификација
За Контрола На Температурата Опсег : -50~99 °C / -58~210 ° F
Температурата Резолуција : 0.1 ° C / 0.1° С Температура На Точност : ±1°C (-50 ~ 70°C) / ±1°F (-50 ~ 160° F)
За Контрола на температурата Mode : On/Off Контрола, Греење и Ладење
Внесување Енергија : 100 ~240 VAC, 50 Hz/60 Hz
За Контрола На Температурата Излез : Max. 10 A, 100 V ~240 V AC
Ѕвончето Аларм : Висока и Ниска Температура Алармот
Тип на сензор : NTC сензор (Вклучувајќи)
Сензор Должина : 2m / ft 6.56
Димензија Тело : 140x68x33mm (5.5x2.7x1.3inch)
Приклучок : 85x42x24mm(3.3x1.7x1inch)
Амбиентална Температура : -30~ 75 ° C / -22~ 167 ° F
Температура На Чување : -20~ 60 ° C / -4~ 140 ° F
Влажност 20~85% (Без Кондензат)
Гаранција : 1 Година
Пакет Содржина :
1x ИКТ-308 S Температура Контролорот;
1x 1.97" Женски Машки NTC Сензор
1x Упатство

Клучни карактеристики

Стил:
Стои и на Ѕидот Виси
Моќност Тип:
Никој
Макс Мерење На Температурата:
70°C - 99°C
Теорија:
температурата контролер
Бренд Име:
INKBIRD
Употреба:
Апарати за домаќинство
Дисплеј Тип:
Дигитални
Големина На Дисплеј:
1.9 Инчи & Под
Број На Модел На:
ИКТ-308S со стандардни сензор
За контрола на температурата опсег:
-50~99 °C / -58~210 ° F
Температурата Резолуција:
Температурата Точноста
За Контрола На Температурата На Чекање:
On/Off Контрола, Греење и Ладење
Влезна Моќност:
100 ~240VAC, 50Hz/60Hz
За Контрола На Температурата Излез:
Max. 10A, 100V ~240V AC
ѕвончето алармот:
Висока и Ниска Температура Алармот
Тип На Сензор:
NTC сензор (Вклучувајќи)
Гаранција:
1 година
Тип Socket:
ЕУ приклучок и приклучок
Сензор Должина:
2m

Слични производи во категоријата