• Неодамнешно
  • -47 %
AOTOMONARCH 2 парчиња Мини Автомобил Светла H7 Led H4 H1 H3 H11 9005 HB3 Авто Пред Светло за Магла Видливоста Автомобилот Светилки 60W 9600lm 6000k EJ

AOTOMONARCH 2 парчиња Мини Автомобил Светла H7 Led H4 H1 H3 H11 9005 HB3 Авто Пред Светло за Магла Видливоста Автомобилот Светилки

DEN 1729.00
DEN 3263.04

Количината на стоката
Това е достапна


Ве молиме да проверите дали вашиот автомобил треба декодер пред купување, . Автомобил Светла H7 Led H4 H1 H3 H11 9005 HB3 9006 Авто Пред светло за магла Видливоста Автомобилот светилки Функција : 100% сосема нов Посебни моќен две топката фан со 12000 RPM кои забрзување на ладење стапка Супер светло Bridgelux КОЧАН чип(САД),360 степени јасно зрак нема слепи зона Низок напон заштита, висока прецизност за постојан струја возачот чип Водоотпорен, shockproof и долг животен век до 100.000 часот Лесен за инсталација : Plug игра Спецификации : Plug Тип : H13,Hi-Lo Зрак ( 60 [email protected]висока зрак, 60 [email protected] ниска зрак)поставете H4,Hi-Lo Зрак ( 60 [email protected]висока зрак, 60 [email protected] ниска зрак)поставете 9004,Hi-Lo Зрак ( 60 [email protected]висока зрак, 60 [email protected] ниска зрак)поставете 9007,Hi-Lo Зрак ( 60 [email protected]висока зрак, 60 [email protected] ниска зрак)поставете 9006(HB4),еден Зрак (60 W/set,30 W/сијалица) 9005(HB3),еден Зрак (60 W/set,30 W/сијалица) H11,еден Зрак (60 W/set,30 W/сијалица) H7,еден Зрак (60 W/set,30 W/сијалица) H1,еден Зрак (60 W/set,30 W/сијалица) H3,еден Зрак (60 W/set,30 W/сијалица) 9012,еден Зрак (60 W/set,30 W/сијалица) Извор на Светлина : За Bridgelux КОЧАН LED Чипови светла Боја : 6000 K Белата Wattage : 60 W/Set(30 W/Секоја Сијалица) Лумен : 9600 LM/Set(4800 LM/Секоја Сијалица) LED Кол : 2 парчиња Еден Зрак,4 PCS Hi-Lo Зрак LED/Секоја Сијалица Работа Напон(V) : DC9 V-32 V Водоотпорен Стапка : IP68 Агол на Гледање : 360 степени температурата на работа : -40-80 степен целзиусови степени Сертификат : CE,Ro Hs Пакет се Вклучени : 2x LED Светлата Светилки 1x Производ Упатство
Различни Plug Шоу
Слика Од Преглед :
На начин да се справи со цел проблеми :

Клучни карактеристики

Тип Socket:
H1, H11 (H8 H9), H3, H7, H27 880 881, 9004/HB1 Hi/Lo, 9007/HB5 Hi/Lo, 9008/H13 Hi/Lo, 9005/HB3, H4/9003/HB2 Hi/Lo, 9006/HB4
Тип На Објект:
Извори На Светло
Бренд Име:
AOTOMONARCH
Температура На Боја:
6000K
Чип Собранието Тип:
КОЧАН
Лер Зрак Тип:
Комбо
Извор На Светлина:
LED
Автомобил Марка:
За Kia, hyundai, audi, опел, ford, citreon, volvo, benz,bmw,итн
Wattage:
60W
Автомобил модел:
Е корола/Altima/CRV/Cruze/RAV4/Equinox/Сиера
Напон:
12V
Автомобил модел:
Автомобил,Камион Чамци за ауди/BMW/Ford/Тојота/фолксваген/Хонда/chevrolet
Приклучок Тип:
H4 led H4 9005 9006 H11 КОЧАН Автомобил LED Светла
Моќност:
60W/сет за во Автомобил LED Светлата Светилки
Оперативен напон:
ВАШИНГТОН 9-36V
H1 ДОВЕДОА Автомобил Светла:
H4COB ДОВЕДОА Автомобил Светла
Прозрачна Флукс:
9600lm/set(4800lm/сијалица)
Температура на бојата:
Чиста Бела 6500K
КОЧАН 9005 Автомобил LED Светла:
H7 H4 Автомобил LED Фарови
H11 КОЧАН LED светлата светилки:
H11 LED светлата конверзија комплет
автомобил фарови:
led автомобил магла светлина

Слични производи во категоријата