• Неодамнешно
Skuer Автомобил H4 80W LED Сијалица 16 SMD CREEChips Доведоа Автомобил Светлина Извори Магла Светлина 6000K Белата Led светилки drl

Skuer Автомобил H4 80W LED Сијалица 16 SMD CREEChips Доведоа Автомобил Светлина Извори Магла Светлина 6000K Белата Led светилки

DEN 912.96

Количината на стоката
Това е достапна

Спецификации : Достапен Штекер : H4 LED Type : CREESMD (16 Led диоди количество) LED Боја : Бела Моќност : 80 W Оперативен Напон : 12 V Lumens : 1800 Lums LED животниот век : 50.000 часови Боја Температура : 6000 K Зрак Агол : 360 степени Големина : Како на следната слика ја покажува Тип : LED Замена на Сијалица Апликација : Честа употреба и за Возврат Сигнал, Кочница, Паркинг, Опашка, светилки drl Светла за Магла на Автомобил, Камион, ЏИП, Комбе, Мотор, Мопед, Приколка, RV, Брод, Морски, и др. Answer : ___________________________ Note : Оваа светилка не може да се користи за светлата . Карактеристики : Направени со висок квалитет SMDs, можат да го издржат тресење и вибрации. 360 степени агол на гледање елиминира жешки точки. 16 x Висока моќност CREESMD Led Сијалица е многу посветла од оригиналот на магла светлина или светилки drl, и мала потрошувачка на енергија. Може да го замени повеќето Автомобил Светлината LED Сијалица со Стандардни оригинална База. Ако се уште не се сигурни што LED Светло одговара на вашиот автомобил, ве молиме контактирајте со нас за помош. Пакет се Вклучени : 2 парчиња 16 CREELED Сијалица

Клучни карактеристики

Тип Socket:
H4
Тип На Објект:
Извори На Светло
Температура На Боја:
6000K
Чип Собранието Тип:
SMD
Лер Зрак Тип:
Комбо
Извор На Светлина:
LED
Wattage:
12V
Автомобил Марка:
Универзална
Бренд Име:
skuer
Напон:
12V
Автомобил модел:
Универзална

Слични производи во категоријата