• Неодамнешно
  • -15 %
Новиот Дизајн 2018 Свадба Фустани Висок Врат Долги Ракави Капела Воз Appliques Чипка Tulle А-Линија Невестата Фустани Vestido casamento

Новиот Дизајн 2018 Свадба Фустани Висок Врат Долги Ракави Капела Воз Appliques Чипка Tulle А-Линија Невестата Фустани Vestido

DEN 17095.00
DEN 20112.00

Количината на стоката
Това е достапна

Кога се бара вашата наплата, ве молиме да бидат подготвени да ни обезбеди со фотографии јасно покажува проблем со предмети.
Ве молиме имајте во предвид : ако вашата нарачка спецификации се разликуваат премногу голема мера од финалниот големината барање, промена на големината може да не биде возможна
Боја На Несовпаѓање
Сите предмети се продава од нас се опишани на најдоброто од нашите способности, онолку точни колку што е можно, и со голема conscientiousness на наша страна. Ако верувате предмети беа оштетени за време на превозот, ние ќе треба фотографии покажува оштетени пакувања, како и "Доказ за Оштетување" документација од вашиот испорака на превозникот со цел да се процесира вашата наплата. Да се осигура дека вашиот објект се уште ќе ви одговара совршено, нашите казанџии направивме сите наши фустани со дополнителни ткаенина во чини да се овозможи мала големина измени за да може да се направи лесно.Целосна биста= __ cm
2.Ако вашиот големина fluctuates или ако сакате да го измените се облекуваат малку, ние секогаш оставете неколку инчи во шевовите, така што вашата локална се прилагоди лесно може да се направи измени колку што е потребно.
Политика на враќање : ве молиме имајте во предвид : ние не наплата на превозот надомест,сите на превозот надомест треба u плати се надеваме дека за да биде сосема задоволни со купувањето,па ние го прифаќаме врати, размена,или да се вратат ако фустанот имаат проблеми со квалитетот. Проверка на реалните мерења во нашата големина на табелата и споредувајќи ги на вашиот сопствен мерењата пред ставање на вашата цел е на најдобар начин да се избегне големина грешки. Ако имате било какви други прашања во врска со нарачување на правото големина, не двоумете се да контактирате со нас. Како нашите фустани и облека е направен со дополнителни ткаенина во шевовите, можете да направите мали приспособувања на локално се прилагоди, на свој трошок.Ако сте со нарачување custom-големина фустан, тоа е особено важно за да ја добиете вашата мерења точно во право. Ве молиме имајте предвид,ние имаме 3 или повеќе шивачка да се измери фустан големина пред да се испраќаат,доколку големината не е иста како и детали у ни покаже, ние не ќе го испрати надвор до ист како и детали у ни покаже, па големината мора да биде во право,ако у најдете фустан не одговара на вашето тело,ве молиме проверете ја големината у ни покаже и да се измери себе тело,проверете дали у ни покаже точната големина;ве молиме исто така, наведуваат : ние само обичај се облекуваат според слика,па тоа е многу тешко што се облекува исто како слика,па,ако u само не ми се допаѓа фустанот,ние не може да го прифати наплата;надевам u може да се разбере ова, и ве молиме да го прочитате политика на враќање внимателно пред цел.

Клучни карактеристики

НИ Големина:
2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 16W, 18W, 20W, 22W, 24W, 14W, Custom Size
Тип На Објект:
Свадба Фустани
За Бремени Жени:
Yes
Назад Дизајн:
Патент
Декорација:
Нивоа,Sequined,Шема,Чипка,Appliques
Sleeve Должина(cm):
Целосна
Силуета:
А-Линија
Вграден Градник:
Yes
Вистински Слики:
Yes
Воз:
Капелата Воз
Sleeve Стил:
Редовни
Број На Модел На:
6009
Свадба Фустан Ткаенина:
tulle
Деколте:
Висок
is_customized:
Yes
Бренд Име:
kissbridal
Фустани Должина:
Кат Должина
Половината:
Природни
боја:
сопствени направени
Големина:
custom made
Обичај Се Направи Пат:
30 ДЕНА

Слични производи во категоријата