• Неодамнешно
  • -5 %
nema17 0.32 Nm 45 ozin 2phase Менувачот насочена stepper моторни Намалување на односот на 5.18 за CNC 3D печатач

nema17 0.32 Nm 45 ozin 2phase Менувачот насочена stepper моторни Намалување на односот на 5.18 за CNC 3D печатач

DEN 1459.00
DEN 1536.00

Количината на стоката
Това е достапна

17 HD34007 H-C5.18 nema17 0.32 Nm 45 ozin 2phase Менувачот насочена stepper моторни Намалување на односот на 5.18 за CNC 3 D печатач Модел : 17 HD34007 H-C5.18 Номинална моќност : 18w Име : насочени stepper моторни Оценет напон : 8v Номинална струја : 0.8 Оценет брзина : 400rpm Држи toque : 0.32 Nm Големина : 42*42*34mm Апликација : 3 D печатач

Клучни карактеристики

Тип:
Хибрид
сертификација:
CCC,CE
Тековната / Фаза:
0.8 На
Фаза:
2
Одржување На Вртежен Момент:
0.32 Nm
Чекор Агол(степени):
1.8
Број На Модел На:
17HD34007H-C5.18

Слични производи во категоријата