• Неодамнешно
Мотоцикл Задните накладките Диск За ЈАМАХА TDM900 XVS950 FJR1300A FJR1300 XVS1300 XV1700 V-Max XV1900A XV1900 Полноќ Ѕвезда

Мотоцикл Задните накладките Диск За ЈАМАХА TDM900 XVS950 FJR1300A FJR1300 XVS1300 XV1700 V-Max XV1900A XV1900 Полноќ Ѕвезда

DEN 480.00

Количината на стоката
Това е достапна

Керамика и метал & месинг легури диск кочница влошки
2. Купувачите можат да поднесат барање за замена во рок од 15 дена од вашиот приемот на производот . Ние нема да наплата на превозот обвиненија за одбиени пратки. Ние ќе ја испрати на предмети во рок од 3 работни дена откако вашата уплата е завршен. За било какви прашања, pls.5 mm Спецификации Објект
1.
Превозот цена не вклучува никакви увозни даноци, и купувачи се одговорни за царински давачки.
Ние не гарантира испорака време на сите меѓународни пратки се должи на разликите во царинската расчистување пати во поединечни земји, кои може да влијаат на тоа колку брзо вашиот производ е прегледан. Ве молиме оставете позитивни повратни информации и 5-ѕвезди, ако сте задоволни со нашата објекти и услуги.
Купувачот ќе биде одговорен за такси превозот да се врати предметите. Откако ќе се даде на објекти на логистичка компанија, ве молиме да ни ги испратите на следење на број. Ако објектите се оштетени или загубени кога тие се вратија, купувачот ќе бидат одговорни за таквата штета или загуба, и ние не ќе му даде на купувачот целосно враќање на средствата. Ве молиме имајте предвид дека купувачите се одговорни за сите дополнителни царински давачки, брокерски такси, давачки и даноци за увоз во вашата земја.Драги Пријатели, добредојдовте на нашата продавница, искрено посакуваме да уживате во себе си тука.Овие дополнителни давачки може да се собираат во времето на испорака.
Гаранција & Одржување :
Ние нудиме 1 месец бесплатно замена(освен Електрични Компоненти ). Меѓутоа, купувачот треба да бидете сигурни дека на предмети вратени се во нивната оригинална услови. Загадувањето слободни добар квалитет диск кочница влошки
Карактеристики :
Висока Температура Отпорни
Материјал : метал & месинг легури
Боја : Како На Сликата Покажа
Позиција : Пред (Погледнете накладките апликацијата подолу)
Безбедност : Висок квалитет за да бидете сигурни дека безбедноста
Долго долговечност : На голема носивост и извонредна моќ за долго време во различни средина и услови
Стабилни перформанси : Напредни триење формули кои може да се обезбеди стабилни перформанси низ широк спектар температура
Удобноста : Напредни материјали кои може да се намали бучавата и вибрациите, така што ќе можат да се чувствувате лесно и удобно да се запре
Објектот Апликација :
ЈАМАХА TDM 900 5 PS (Не ABS) 02-11 Р
TDM 900 (2 B0) (ABS) 05-07 Р
XVS 950 НА Полноќ Ѕвезда 09-11 Р
FJR 1300 N/P/Р/AR/S/КАКО/НА (ABS) 01-05 Р
FJR 1300 A (3 P6) 06-09 Р
FJR 1300 A (1 CY) 10-11 Р
FJR 1300, КАКО (2 D2) 06-10 Р
XVS 1300 НА Полноќ Ѕвезда 07-11 Р
XV 1700 ПЦР 03-05 Р
XV 1700 (2 S3) V-Max 09-11 Р
XV 1900 НА Полноќ Ѕвезда 06-11 Р
искрени честитки до сите купувачи : ве молиме споредете ја големината на сликата покажа со твоите користи делови , и да се обезбеди овие сопирачките дискови на оваа големина одговара за вашиот мотор !
Испорака :
Кога ќе нарачате, ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест(освен Бесплатен превозот).

Клучни карактеристики

Специјални Функции:
Директна замена на оригинални делови
Бренд Име:
AHL
Тип На Објект:
Сопирачките Дискови
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Објектот Ширина:
0cm
Објектот Тежина:
238g
Објектот Дијаметар:
0inch
Име На Модел:
TDM 900 FJR1300 FJR 1300 НА XVS1300 XV 1700 1900 Задните Сопирачки Дискови Подлога
Објектот Должина:
0cm
Објектот Висина:
0cm
Материјал Тип:
метал & месинг легури
Motobike Направи:
Јамаха
Потекло:
Кина(Копно)
ОЕМ Кодот:
AHL - FA319
Позиција:
Задните
Трговија на големо:
прифатете
Количина:
1 пар
Примена 1:
TDM900 5PS (Не ABS) 02-11 TDM900 (2B0) (ABS) 05-07
апликацијата 2:
XVS950 / XVS1300 / XV1900 НА Полноќ Ѕвезда 09-11 / 07-11 / 06-11
Апликација 3:
FJR1300 N/P/Р/AR/S/КАКО/НА (ABS) 01-05
Апликацијата 4:
FJR1300 A (3P6) / (1CY) 06-09 / 10-11 FJR1300 КАКО (2D2) 06-10
Апликацијата 5:
XV1700 ПЦР 03-05 XV1700 (2S3) V-Max 09-11

Слични производи во категоријата