• Неодамнешно
  • -31 %
Отворено Соларен Погон 4.2 М 10 LED Мини Шарени Фенер String Осветлување За Одмор Партии RGB водоотпорен светилки

Отворено Соларен Погон 4.2 М 10 LED Мини Шарени Фенер String Осветлување За Одмор Партии RGB водоотпорен светилки

DEN 447.00
DEN 648.00

Количината на стоката
Това е достапна

Отворено Соларен Погон 10 LED Мини Шарени Фенер String Осветлување За Одмор Партии
Карактеристики :
.Соларен Погон шарени Фенер String Светла красат грмушки, тремот железнички и покривот, во текот на денот времето и сјај во текот на ноќта со 10 LED светла
.Соларен погон LED светла со светла бела светлина, енергија, заштеда на енергија, безбеден и лесен за употреба
.Моќни соларни панел и вграден-на полнење Ni-МЗ батеријата собира слободни сончевата енергија за вечерна употреба
.Не користите на електрична енергија, но со неограничен број на соларна енергија да ги осветлува во вашиот вашиот двор и куќа
.Расклопна фенери за повеќе погодност за чување
.Уживајте во убава мини фенери со подредени бои на отворено или во затворен простор од прозорецот
.Совршена декорација за празници и забави
Спецификации :
.Материјал : ПВЦ + Електрична Жица + Платно
.Батерија : 600m Ah Батерија Ni-МЗ батеријата
.Соларен Панел : 2 V/60m A
.LED : 10
.Фенер Дијаметар : 7.5 cm
.Жица Должина : 4.2 м
.Време на полнење : 6-8 часа (во лето)
.Осветлување Време : 10 часа
.Пакет Димензии : 210*100*65mm
.Тежина : 198g
Пакет Се Вклучени :
.10 x Фенер
.10 x Држачот за Фенер
.1 x Соларен Панел
.1 x Електрична Жица
.1 x Застане за Соларен Панел

Клучни карактеристики

Емитуваат Боја:
RGB
Бренд Име:
Apluses
Е Светилки Вклучени:
Yes
Соларни Ќелии Тип:
NI-МЗ
Напон:
6V
сертификација:
RoHS,CCC
Тело Материјал:
ABS
Извор На Светлина:
LED Светилки
Стил:
Арт Деко
Заштита Ниво:
IP65
База Тип:
Оптоварување
Гаранција:
1year
Е dimmable:
No
Број На Модел На:
10LED
Карактеристики:
Водоотпорен
Употреба:
празник
Извор На Енергија:
Сончевиот

Слични производи во категоријата