• Неодамнешно
  • -20 %
Xiaomi Aqara Smart Прозорец Вратата Сензор Поставен Интелигентни Сензор Home Security Опрема Со ZigBee Безжична Конекција

Xiaomi Aqara Smart Прозорец Вратата Сензор Поставен Интелигентни Сензор Home Security Опрема Со ZigBee Безжична Конекција

DEN 432.00
DEN 539.52

Количината на стоката
Това е достапна

Опис :
На Aqara windows smart вратата сензор може да се открие отворање и затворање на вратата и прозорците и испрати известување во вашиот телефон преку АПЛИКАЦИЈАТА. Со способност за усогласување со други Xiaomi паметни уреди како што се портал за далечинска контрола, паметни крушка, воздушен, итн. овој сензор е во можност да ви помогне да се создаде паметни дома. Windows вратата сензор состои од сензорот предмет и магнет. Тоа откривање на отворање и затворање на вратата и прозорците од сензори на близина и одвојување на сензор предмет и магнет.
Главни Карактеристики :
• Оригиналниот Aqara smart вратата и windows сензор за дневна безбедност
• Zig Bee безжична конекција
• Активирањето и аларм : тоа ќе светло и тон кога некој ја отвори вратата, светлината автоматски ќе се вклучи кога некој им помогнам на врата
• Далеку од дома режимот : Ако некој влегле во, на бел ќе ѕвони и IP камера ( не се вклучени ) ќе се видео
• Интелигентни сензори : отворете го прозорецот нека свеж воздух во собата
• Мали димензии, лесно да го инсталирате
• Макс. сетилните растојание : 22mm
• Работна температура : -10 - 50 Сте.C
• Работна влажност : 0 - 95pct RH
• Изградена-во 1pc CR1632 мобилен батеријата
• Ве молиме преземете СТАН "Ми Дома" од Apple Store или Google Play
Ве Молиме Имајте Во Предвид :
Оваа точка мора да одговара на мултифункционален портал за употреба.
Материјал : Пластика
Боја : Бело Млеко
Производ тежина : 0.0160 kg
Пакет тежина : 0.0630 kg
Пакет големина (L x W x H) : 11.00 x 7.70 x 2.70 cm / 4.33 x 3.03 x 1.06 инчи
Пакет Содржина : 1 x Aqara Прозорец Вратата Сензор Поставен, 1 x Кинески Упатство

Клучни карактеристики

Состојба на Собранието:
Подготвени-to-Go
Карактеристики:
Блескави,Магнетни
Скала:
1
Број На Модел На:
Aqara Smart Прозорец Вратата Сензор
Бренд Име:
Aqara
Контрола На Канали:
2 канали
Max. Уреди со покажувач на далечина:
22mm
Работна температура:
-10 - 50 Сте.C
работна Влажност:
0 - 95pct RH

Слични производи во категоријата