• Неодамнешно
  • -14 %
Модерна уметност Цвеќиња грчки вазни Палета нож маслото Уште живот на платно со Висок квалитет рачно изработени дома декор

Модерна уметност Цвеќиња грчки вазни Палета нож маслото Уште живот на платно со Висок квалитет рачно изработени дома декор

DEN 4458.00
DEN 5184.00

Количината на стоката
Това е достапна

На скицирање е нормално да се направи со молив или некои јаглен, во зависност од уметникот. Ова осигурува дека точниот состав на сликата е на место од почетокот, со главните фигури и форми поставени на платно.На reprodution слики на Van Gogh,Моне,Салвадор dali,Renior Da Vinci,Пикасо се многу жешко овде. Ова осигурува дека сликарство ужива максимална заштита, а тоа е да се биде предаден. Сите Репродукции се со Висок квалитет. Направи со меки рабови, ова е многу основни означување на сликата. Ние започнете со додавање на одредена текстура и формата на специфични сликарство се репродуцира, дали тоа значи боење и потези на Renoir или невидена потези на Рејн.
Лесно Политика На Враќање :
Ако не сте задоволни со нашата квалитет во рок од 10 дена по примените, можеме да го прифатиме враќање на целосна наплата ќе биде испратена назад по добивме. Брод Од пакетот, ве информираме следење бр. Ова вклучува фокусирање на деталите, како што се на сенки и светлина, боја интензитет и да се обезбеди позадина кои изгледаат и се чувствуваат на сликата е целосно во согласност со оригиналната работа. Треба да ги имате бараните прилагодувања, тие ќе бидат направени, како и. Па, првиот чекор е многу важно. Трговија на големо цена, голема цел, голем попуст.
Чекор 6 - Комплетирање и Контрола на Квалитет
Откако сликата била завршена од страна на уметникот, нашата работа се уште не е направено. Во овој момент, светло и темно бои се вработени, како и боја односи со цел да се создаде повеќе длабочина во сликата. Било измени, ако е потребно, се направени во овој момент.
Чекор 3 - Градење на Форми
Откако undercoat на боја е во место, ние да почне изградба на форми на објекти во слика. Откако сите е во договор, некоја слика на сликата е испратена до вас, клиентите, за конечно одобрување.
Чекор 4 - Додавање на текстура
Во овој момент, точно посебноста на секоја слика и секој уметник доаѓа во игра.
Чекор 2 - Примена на Undercoat на Боја
Откако скица е завршена, изведувачот ќе почне да се применува undercoat на боја. Ние ќе ги искористиме брзо и безбедно превозот, времето за испорака е во 5-10 дена.

Клучни карактеристики

Големина (Инчен):
20 X 30inch, 24 X 36inch, 30 x 40inch, 36x48, 40x60, 48x72
Бренд Име:
Zemalu
Тип:
Масла
Предмети:
Уште живот
Рамка на режимот:
Формулиран
Материјал:
Лен
Стил:
Модерна
Рамка:
No
Медиум:
Масло
Поддршка База:
Платно
Форма:
Еден
Техника:
Рачно Насликани
Обликот:
правоаголник
оригиналниот:
No
помош:
87
Iid:
12854
M:
M3

Слични производи во категоријата