• Неодамнешно
  • -10 %
Дома Декор Исус Христос Сликарство Света Троица, ликовна Уметност Оркестарот Сликарство Печати Giclee Уметност Печати На Платно Подготвени да го Рамка 2

Дома Декор Исус Христос Сликарство Света Троица, ликовна Уметност Оркестарот Сликарство Печати Giclee Уметност Печати На Платно

DEN 821.00
DEN 912.00

Количината на стоката
Това е достапна


Производ Детали : Големина на & Цена : (ние ја поддржуваме било која големина сакате,ако треба customed големина,ве молиме контактирајте со мене) Структура : Не, платно само Медиум : маслени бои или акрилик(пропилен) Пакување : Галерија заврши пакување, покриени со пластична слоеви, валани со меур кеси и го стави во цевка
Производот Се Покаже :
Исус Chirist Печати на Платно :

Клучни карактеристики

Големина (Инчен):
12inch x 18inch, 16 инчен x 24 инчен 18 инчен x 27 инчи, 20 инчи x 30 инчи, 24 инчен x 32 инчи, 24 инчен x 36inch
Стил:
Европа
Медиум:
Масло
Тип:
Платно Printings
Материјал:
Памук
Техника:
Спреј Сликарство
Предмети:
Портрет
Поддршка База:
Платно
Рамка на режимот:
Формулиран
Рамка:
No
Форма:
Еден
Обликот:
правоаголник
оригиналниот:
No
Calligraphy и сликарство тип:
Платно Сликарство

Слични производи во категоријата