• Неодамнешно
  • -5 %
Ultralight Ски Аикидо Очила Очила Со Вградени Myopia Рамка Леќа Рамка Nearsightedness Shortsightedness Очила За Сонце Адаптер

Ultralight Ски Аикидо Очила Очила Со Вградени Myopia Рамка Леќа Рамка Nearsightedness Shortsightedness Очила За Сонце Адаптер

DEN 227.00
DEN 239.04

Количината на стоката
Това е достапна


Ultralight Ски Аикидо Очила Очила со Вградени Myopia Рамка Леќа Рамка Nearsightedness Shortsightedness очила за сонце Адаптер Материјал : TR90, Тешко и издржливи.
1. Поставете два долго загради, на врвот на адаптер во горниот дел на рамката;
2. палецот во средината на рамката, притисни до, така што адаптер целосно во внатрешноста на рамката;
3. Во овој момент адаптер ќе бидат поставени два кратки заграда треба да се заглавени во снегот во внатрешноста на долната страна.
4. Адаптер со кривини, па во близина на визија леќа, степен треба да се намали од 25-50 степени
Забелешка : проверете ги вашите очила големина пред да се одржи редот.

Клучни карактеристики

Тип На Објект:
eyewear
Спорт Тип:
Скијање
Леќи Материјал:
Поликарбонат
рамка боја:
Јасно
Леќа Висина:
40mm
Пол:
Мажи
Леќи Во Боја:
Јасно
Леќа Ширина:
115mm
Рамка Материјал:
TR
Оптички Леќи Атрибут:
UV400 Заштита, Огледало Слој
Број На Модел На:
S-МФ
Бренд Име:
LOCLE
Објектот:
Скијање Очила/Аикидо Очила Рамка
Пол:
Унисекс, Мажи, Жени, Тинејџер
Функција:
супер светло
Место на Потекло:
произведено во Кина

Слични производи во категоријата