• Неодамнешно
18.5 инчен супер голем екран multi touch андроид 5.1 таблет компјутер

18.5 инчен супер голем екран multi touch андроид 5.1 таблет компјутер

DEN 18960.00

Количината на стоката
Това е достапна


Слика
jpeg, jpg
Други
функции
Безжичен глушец
Поддршка
Безжична тастатура
Поддршка
Зборува
3 Wx2 ( Стандард ), 5 Wx2 ( Изборен )
Камерата
2 MP
OSD Language
Мулти јазик OSD операција
Софтверска поддршка
QQ/Facebook/мапа/e-mail/игри и така натаму
USB 3.0 за Побрзи Конекции
Со поврзување на овој андроид сите-во-едно десктоп компјутер со компатибилен USB 3.6 GHz
RAM/ROM
1 GB/8 GB(16 GB/32 GB опционално)
Систем
Андроид 4.
Спецификација :
Опис На Производот
Систем
Модел
ZR185
ПРОЦЕСОРОТ
RK3188 quad-core 1. Ова значи дека датотеките и папките што се одржа часа за да се префрлувате само да минути и може да се движи целата албуми на и од вашиот КОМПЈУТЕР во само неколку секунди, заштеда на време и правење на вашиот медиуми многу повеќе преносни.0 може да понуди до 10 пати побрз трансфер стапки од стандардниот USB 2.1
Екранот
Екранот
18. 264,VC1,RV итн
Аудио
MP3/WMA/AAC, итн.5 mm стерео приклучок за слушалки излез
Мултимедијални
Видео
MPEG-1,MPEG-2,MPEG-4,Н.

Клучни карактеристики

Број На Модел На Процесор:
RK3288
Капацитетот На Меморијата:
4GB
Број На Модел На:
ZR215
Пристаниште:
USB, mini-usb, DC Порта,SD, RJ-45
Процесор Серија:
Intel Atom
Тип:
Сите-Во-Едно
Бренд Име:
ZUCZUG
Хард Диск Капацитет:
4G
ПРОЦЕСОРОТ:
RK3188
Резолуција:
1920*1080
Факултативна функција:
Камера,екран осетлив на допир,WIFI,Bluetooth
СИСТЕМ:
Андроид 4.4.2 или Андроид 5.1.1
linterface:
SD,USB OTG,DC ВЛЕЗ, mini-usb,DC моќност/HD МИ Достапни
Екран скала:
16
боја:
црна , бела
ИНСТАЛАЦИЈА:
Носителот , Стои
Контраст:
1000
Сертификат:
ИЗВЕСТУВАЊЕ ОД FCC/ CE /CCC /ROHS

Слични производи во категоријата