• Неодамнешно
  • -8 %
20pcs/многу бесплатен превозот 433mhz безжична прозорец отвори вратата аларм сензор јазот детектор на магнетни контакт за G90B,G90E,S2G

20pcs/многу бесплатен превозот 433mhz безжична прозорец отвори вратата аларм сензор јазот детектор на магнетни контакт за G90B,G90E,S2G

DEN 4372.00
DEN 4752.00

Количината на стоката
Това е достапна

Безжична Врата/прозорец сензор магнет за контакт за златниот безбедност дома алармни системи G90 B G90 E
Компатибилен со алармен систем, како што се :
WIFI GSM Аларм G90 B
Вовед :
Се заштеди енергија дизајн, низок моќ, посочи, Тоа е широко се користат за мониторинг и систем за безбедност, со голема сигурност, мали димензии, лесна инсталација и работа и силна флексибилност. Тоа вклучува еден предавател дел и еден магнетни дел, кога на врата или прозорец е отворена, тоа ќе биде предизвикана и веднаш испраќа надвор безжичен сигнал до главниот аларм систем за предупредување.
Инсталирање место : врата, прозорец, фиока ,кабинетот и така натаму. Спецификација :
1. Предизвикани растојанието помеѓу два дела 1~1,5 см
2. Работат на струјата : 10~15m A Статична струја : 5µA
3. Моќност : мирување : 0.01 W, Аларм : 0.09 W
4. Чип : EV1527, (SC2262 избор, други се преговара.)
5. RF фреквенција : 433 MHZ
6. Осцилатор отпорник може да се 330k
7. Пренесување на далечина : noninterference за 180m ; затворен за 30~50 m
8. Температурата на работа : внатрешна -15 ~ 50 C, поврзани со влажност од 95%
9. Инсталација : помалку од 15mm помеѓу дел А и дел Б
Пакет Содржина :
20pcs Безжична Врата/Прозорец Сензор (Батеријата вклучена!!!)
Answer : ___________________________ Note :
Стандардната верзија е 433mhz. Ние гарантираме за оваа врата сензор може да се 100% компатибилни со G90 B WIFI GSM аларм систем од нас(исто така Златна Безбедност аларм ), и други 433 MHZ домашен алармен систем домаќин од нас, но не може да се обезбеди тоа може да се работи со друг аларм панели во пазари. pls контактирајте со нас пред да нарачате.
Важно Забелешки
Wholesales & Мало се двете достапни. Задоволство ни е да изградиме долгорочни деловни односи со вас. Ќе се обиде да понуди најдобра цена за вашиот препродава бизнис! Ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате на Трговија Manager/e-mail/Skype. (skype ID : hongwuxieyu)
Голема Цел за Голем Попуст!

Клучни карактеристики

Број На Модел На:
07 вратата сензор
Бренд Име:
Emooluxr
Фреквенција:
433Mhz
кодот:
1527code
боја:
Бела
feature1:
Низок напон сигнализација функција
feature2:
Вратата сензор отвори потсети кога далеку рака

Слични производи во категоријата