• Неодамнешно
  • -30 %
Најпродаван 5PCS/МНОГУ УВ Тест ултравиолетови интензитет/Ултравиолетови тестер/uv тестер/соларни следи тестер,УВ следење

Најпродаван 5PCS/МНОГУ УВ Тест ултравиолетови интензитет/Ултравиолетови тестер/uv тестер/соларни следи тестер,УВ следење

DEN 302.00
DEN 431.52

Количината на стоката
Това е достапна

Ако сте го добиле погрешен, оштетени, неисправни, или објектот не како што е опишано, ве молиме контактирајте со нас за делумно/целосно враќање на средствата или замена на нашите трошоци. (Освен некои земји и APO/FPO)
2.
Пакет содржина: 5pcs* ув тестер
1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT.Поради акции статус и временски разлики, ние ќе изберете да брод од вашиот објект од нашиот прв располагање со магацински простор за брза испорака.На сликите кои се прикажани не се вистински објект и се за вашиот референца само.ВО СВЕТОТ ПРЕВОЗОТ. или, можете да изберете да имате замена. Ние ќе ги пратите пратката и да се вратам на вас како е можно поскоро со одговор.
2) Плаќањето мора да се изврши во рок од 3 дена од денот на нарачката.Ние одржување на високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% задоволството на клиентите.
Име : 5pcs/многу Ултравиолетови тестер/uv тестер/соларни следи тестер,УВ следење
Материјал : ПВЦ
Четири различни нивоа:
Со цел да се знае УВ индексот ќе биде доволно ако се споредат боја кои се во централниот дел на квадрант со 4 бои кои се околу; 4 бои индикатор оди од најасните да најтемните во функција на минус или поголем интензитет на УВ зраци :
1) Слаб интензитет : УВ индекс 1-2 (заштита не е неопходно);
2) Среден интензитет : УВ индекс 3-5 (е потребно заштита : да се стави т-маица, очила за сонце, капа и заштита од сонце);
3) Висок интензитет : УВ индекс 6-7 (е потребно заштита : да се Стави т-маица, очила за сонце, шапка, заштита од сонце);
4) Многу висока / Екстремни интензитет : УВ индекс 8-9-10 / 11 + (избегнуваат да бидат на отворено). Транзит пати може да се разликуваат, особено за време на сезона.Нарачки обработени навремено по плаќање на проверка.Добиете производ во рок од 7 дена, ние ќе бидеме среќни да се разменат или наплата за вас, додека сите оригинално пакување и додатоци во оригиналната состојба.Сите вратени предмети мора да биде во оригинално пакување и мора да ни овозможи со превозот следење на број, специфична причина за враќање.Ние само брод да се потврди цел адреси. Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ.

Клучни карактеристики

Тип:
Сенка Додатоци
Број На Модел На:
ДР-0023
Материјал:
ПВЦ
Парична казна или Моден:
Моден
Тип На Објект:
ув тестер
Стил:
Повик/Спортски
Метали Тип:
ПВЦ
сертификација:
CE/EN71
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
Функција:
Обновливи

Слични производи во категоријата