• Неодамнешно
  • -22 %
Бренд деца облека Кинески стил семејство појавување на облека мама и бебе девојки Подобрена cheongsam фустан мајка и ќерка фустани

Бренд деца облека Кинески стил семејство појавување на облека мама и бебе девојки Подобрена cheongsam фустан мајка и ќерка фустани

DEN 2134.00
DEN 2736.00

Количината на стоката
Това е достапна


БРЕНД CHILDHOODDAYS МАЈКА И ЌЕРКА ПОЈАВУВАЊЕ НА ФУСТАНИ
2017 Пролет, Есен Зима бренд CHILDHOODDAYS дизајн нови долги ракави фустан модни Американски Европската облека свежи Жакард ткаенина со црвено со животните 3 D графики шема фустани гроздобер девојки партија се облекуваат младата детска мајка и ќерка фустани семејство опремени облека татковство семејни изгледа облека поставува семејство појавување на облека одговара на жените midiskirt девојки pleated партија се облекуваат децата девојка во Кинески стил, подобрена cheongsam фустан
Елемент : лабава pleated долги ракави, midi фустани стил црвениот со 3d печатење партија фустани , еден-парче сет здолништа ,
Боја : црвена со кранови печатење памук поставата / црвена со кранови печатење сомот поставата
Големина на :
девојка : 12 M/66 18 МИЛИОНИ/73 24 M/80 3 T/90 4 T/100 5 T/110 6 T/120 7 T/130 8 T/140 9 T/150 10 T/155 11 T/160
Мајката : S/155 М/160 L/165 XL/170 XXL/175 XXXL/180
Материјал : 100% полиестер Жакард црвено со животни отпечатоци се згусне ткаенини со памук поставата / сомот поставата
Мека : фитинг удобно
Дебелина : редовна
Флексибилни : Нема бомба
Модел : Изгубат големи димензии долги ракави(60cm) фустани , посебно плус големи димензии ( АКО треба три четврт ракави(45cm) , ве молиме мора да се направи забелешка )
Фустан Должина : редовна
Пол : бебе девојка се млади деца девојка девојки, жени, мајка мајка дама дами бремена жена
Посебна Забелешка : здолниште не препорачуваме машина за миење, по можност рака мие, ткаенина е лесно да се кука свила, миење и обично носат мора да се обрне внимание.
Сликите се земени од продавницата на сопственикот . без специјална модификација, не-професионалци, боја следат вистинскиот облека, ви благодариме за љубезно разбирање. ВЕ МОЛИМЕ СЛЕДЕТЕ ГИ ГОЛЕМИНА НА ТАБЕЛА ДЕТАЛИ ЗА ДА ИЗБЕРЕТЕ ГОЛЕМИНА ЗА ВАШЕТО БЕБЕ !
ГОЛЕМИНА НА НАДОМЕСТОК : +/-( 2 CM-4 CM ) !
ЗАБЕЛЕШКА : Различни компјутер / мобилен може да покажува малку тон на боја нијанса различни !

Клучни карактеристики

Големина:
S For Mother, M For Mother, L For Mother, XL For Mother, XXL For Mother, XXXL For Mother, 12M for baby girl, 18M For baby girl, 24M For baby girl, 3T For baby girl, 4T For baby girl, 5T For baby girl, 6T For Girls, 7T For Girls, 8T For Girls, 9T For Girls, 10T For Girls, 11T For Girls
Sleeve Должина(cm):
Целосна
Тип На Објект:
Фустани
Одговара:
Одговара точно на големина, заземаат својата нормална големина
Бренд Име:
ChildhoodDays
Стил:
Европски и Американски Стил
Шаблон Тип:
Животните
Материјал:
Полиестер
боја:
црвено со животните Кранови отпечатоци
Големина:
24M 3T 4T 5T 6T 7T 8T 9T girl / S M L XL Mother
Материјал:
100% полиестер Жакард ткаенина со памук / сомот linning
Шема:
Свежи ткаенина midiskirt pleat Фустан Кинески стил
Пол:
бебе доенче деца деца девојка девојки на мајка ми мајка и ќерка дама дами
Стил:
Моден повик краток гроздобер американски европски стил пот свежи
Се применува за:
семејството појавување одговара на мајка и ќерка се поставува бремени жени танц партија
Функција:
wicking сува светлина супер меки дише удобно
Состојба:
Кина познатиот бренд Childhooddays Оригинални дизајнер нови
Објектот:
pleated долго midi здолниште фустан голем плус големина свежи 3D печатење шема

Слични производи во категоријата