• Неодамнешно
SZ Висок квалитет 4 во 1 ДС-04C 4x1 DiSEqC Switch Сателити договорот за слободна трговија ТВ LNB За Примачот V8 ДИГИТАЛНА-S/S2

SZ Висок квалитет 4 во 1 ДС-04C 4x1 DiSEqC Switch Сателити договорот за слободна трговија ТВ LNB За Примачот V8 ДИГИТАЛНА-S/S2

DEN 240.48

Количината на стоката
Това е достапна


Висок квалитет 4 во 1 ДС-04 C 4x1 Di SEq C Switch Сателити договорот за слободна трговија ТВ LNB Switch За Сателитски Приемник V8 ДИГИТАЛНА-S/S2
1、Цинк умре-фрлија домување, никел-обложено
2、Одличен квалитет компонента , професионални коло дизајн и ниско ниво на косата
3、Одличен квалитет чип , професионална програма за дизајн и компатибилни со повеќе видови на сателитски приемник
4、Можат да работат нормално на отворено под unsheltered околност, исклучителна пластични случај школка во прилог
5、Di SEq C 2.0 , поддршка bi-directional Di SEq C целосна контрола на функциите
6、Изберете една од две сателитски сигнали преку Di SEq C команди доставени од сателитски приемник
7、Користат еден коаксијален кабел за пренос на контрола на настава и сателитски сигнал истовремено
8、Поддршка за Di SEq C "standby" команди
Спецификации
Објектот
Спецификација
Објектот
Спецификација
Фреквентен Опсег
950-2400(MHz)
Нормален Работен Напон
12-20(V)
Вметнување На Косата
3(d B)
DC Потрошувачка на Енергија
10(м-р)
Изолација
20(d B)
DC Max Моќ Полагање
500(м-р)
Се Вратите На Тежината
8(d B)
Отпорност(сите порти)
75(Ω)
Префрлување Сигнал : Di SEq C 1.0、2.0
Конектори : "F" тип женски

Клучни карактеристики

Пакет:
Yes
Висока Дефиниција:
Yes
Бренд Име:
SZ
Број На Модел На:
ДС-04C
Со USB Wifi:
No
Тип:
Дигитални
Договорот за слободна трговија(Free To Air):
No

Слични производи во категоријата