• Неодамнешно
  • -49 %
WALFOS храна одделение силиконски Микробранова 3-Прегради Бенто Ручек Кутија Сет За Деца Lunchbox Microwaveable Бенто Кутија За Возрасни

WALFOS храна одделение силиконски Микробранова 3-Прегради Бенто Ручек Кутија Сет За Деца Lunchbox Microwaveable Бенто Кутија

DEN 775.00
DEN 1520.16

Количината на стоката
Това е достапна

Ако не го најдете во пакување, производот е лажна!!! Ве молиме љубезно ве молиме да контактирате со нас, ако најдете лажни WALFOS производ на aliexpress. Расклопна 3-оддел за дизајн 600 ML со Snap-заклучување на Пропилен капак, Капак печати цврсто да го задржи производи се свежи во оваа бенто кутија за Замрзнување ручек кутија е Микробранова безбедно, Замрзнувач безбедно, машина за миење Садови безбедно, тесни печат, Лесно-отворени капаци. Тоа потрае малку соба во мојот кујната кабинети и кога ќе се направи јадење што зазема помалку простор во мојот ручек торба.Гаранција За Квалитет!
100% храна одделение platinum силиконски материјал. Ми се допаѓа што тоа паѓа.Добредојдовте Dropship и Дистрибуција WALFOS бренд производи се продаваат во целиот свет.
Оригиналниот WALFOS етикета Сите WALFOS производи ќе h ave Оригинални WALFOS етикетата на пакувањето.По продажба на услуги.Забелешка!!! Многу продавачи на aliexpress користат лажни силиконски материјал за да копирате WALFOS производи неодамна.Брза испорака и добри пакување за пратката.
Храна Одделение Силиконски
Сите на Оригиналната WALFOS Бренд производи се направени од Храна Одделение , нема мирис , BPA Free висок квалитет на платина силиконски материјал, не се евтини, гума или TPR материјал.
Имаме пет бои да се избере
Овој ручек сад е толку кул. Јас бев многу задоволен веднаш со тоа како цврст и висок квалитет што треба да се појави!
Пред нашиот прв користите јас се мијат садовите со топла сапуница вода и нека се исуши, потоа отиде да пакување! Овој сад е толку неверојатно, бидејќи тоа може или да се одржи мала количина или можете да поп на силиконски надвор и тоа може да се одржи многу поголема сума! Моите деца се големи јадачи, па ние секогаш го користите овој 3 дел сад појави надвор. Се надеваме на вашето семејство љубов и уживајте во WALFOS висок квалитет со силиконска производ. Ова е голем контејнер/бенто дека ние апсолутно љубов!
Добив овој производ без трошоци за мене, но се предвидени мојот искрен и непристрасен преглед за возврат. Јас сум среќен добив ова за да ги видиш.
Нашите силиконски материјал е иста како и силиконски бебе pacifier ! Причината зошто ние го користиме овој висок квалитет со силиконска? Бидејќи тоа е безбедно за poeple да ја користите во рерна, фрижидер и нашето здравје.

Клучни карактеристики

Број на Прегради:
3
Бренд Име:
walfos
Функција:
Microwavable,Со Кеси,Топлинска Изолација,Еко-Пријателски,Со Лажици или стапчиња за јадење,Leakproof,Цртан филм
Материјал:
Силикони
Температура:
-40F на +446F (-40c на +230c)
сертификација:
Rohs,SGS,ФДУ,LFGB
Функција:
Еко-Пријателски, водоотпорен, издржлив,лесен за чистење
Материјал:
BPA free 100% Храна Одделение Силиконски
Предност:
Отпорност на топлина флексибилни
боја:
Зелена,Сина,Розова,Портокалова
Големина:
9.5x7x1.6inch(24x18cm)
Употреба во :
микробранова печка фрижидер кујната готвење
дизајн:
2017 нов дизајн

Слични производи во категоријата