• Неодамнешно
  • -15 %
Нов Играч 63cm поголеми рк борец FX-861 4 CH Фиксно крило РК Едрилица Електрични Пена трик РК Авион Едрилици Авион играчки до 500M

Нов Играч 63cm поголеми рк борец FX-861 4 CH Фиксно крило РК Едрилица Електрични Пена трик РК Авион Едрилици Авион играчки до

DEN 6528.00
DEN 7680.00

Количината на стоката
Това е достапна


$ 16.50 - 29.00
$ 285
$ 90
$ 100
$ 59.4
$ 74.7
$ 172.8
$ 121.5
Главна Карактеристика : Симулација моделирање, надмоќно силеџија. Борец главата дизајн со силиконски заштитна маска. на задните трупот на авионот дизајн два кул LED светло. 360 степени кружење, може да ја заврши едноставна превртување трик 6-Оската жиро quad-лет хеликоптери, силна стабилност, лесно може да се имплементира на разни лет движења, силен ветер отпор, полесно да го контролираат. Тоа дури може да се изврши акробатика во вашиот коридор!! Функција : Напред, Пораст/пад,лево / десно да се сврти,со флеш светла,360 степени кружење лет,Едноставно превртување на Пакет Листата :
1*рк борец;1 сет*Опрема за Слетување;1*Шрафцигер;1*Контролер;1* Полнач 1*Упатство;2*Ножеви;1*Battey(изгради-во);

Клучни карактеристики

Тип:
Авион
Карактеристики:
Далечинска Контрола
Воздушна Фотографија:
No
Бренд Име:
HeLIC Max
Состојба на Собранието:
Подготвени-to-Go
Материјал:
Пластични,Метални,СТП
Контрола На Канали:
4 Канали
Број На Модел На:
FX-861
Возраст Опсег:
12-15 Години,> 14 години,Grownups
Време На Полнење:
ве молиме погледнете mannual
Приклучоци Тип:
ве молиме погледнете го упатството
Пакетот Вклучува:
Оперативни Инструкции,Батериите,Далечински Контролер,Оригинална Кутија,Полнач
Извор На Енергија:
Електричен
Далечински Растојание:
300-500M
Далечинска Контрола:
Yes
Акција Време:
25-30minutes
Предупредување:
НЕ се погодни за Деца под 14 години
Гаранција:
1 месец
Контролор На Батеријата:
6x АА Батерија (не се вклучени)
Полнење Напон:
110-240V
Контролор На Владата:
MODE2
Димензии:
62*11*50.5 cm
моќност:
Батеријата
Радио Контрола Стил:
РК Хоби
Состојба на Собранието:
Подготвени-to-Go
Без разлика дали или не содржат далечинскиот :
содржи
Пакет Тип:
Официјалниот стандард
Тип:
летало
Карактеристики:
Блескави, Да Се Загрози Отпорни
Димензии:
62*11*50.5 cm

Слични производи во категоријата