• Неодамнешно
1kg EDTA Zn micronutrient chelated цинк ѓубриво 15%

1kg EDTA Zn micronutrient chelated цинк ѓубриво 15%

DEN 3360.00

Количината на стоката
Това е достапна

Основни информации EDTA-Zn е бел кристал во прав, раствор во вода лесно. чистотата на EDTA-Zn 99% од содржината на Zn 15% PH 6.0-7.0 solubitily 1000g/l во 20 степен и 1200g/l во 80 степен волуменска густина 625kg/m3 Тешки метали (како Pb)% ≤ 0.001 Апликација EDTA Chelated Цинк : Цинк содржина -15%, бел прав (вода растворлив 100% ) се користат во земјоделството, како трага елементи на понудата. chelated цинк може да ја подобри културата е фотосинтеза добро, catalyze јаглерод диоксид во претворање на јаглехидратите и потоа ја подобрува силата на фотосинтеза, EDTA-Цинк исто така се зголемува со содржина на шеќер и жита содржина на протеини во култури. Тоа е во тесна врска со РНК што е важно влијание на растенија генетски карактеристики. EDTA-Цинк chelated ѓубриво може да се зголеми содржината на РНК за растенија, а потоа се промовира растенијата да растат добро. Недостаток на цинк симптоми се разликуваат од различни растенија . Целерот се повеќе чувствителни на цинк, на спротивставени слика на јаболка како belows :

Клучни карактеристики

Класификација:
Растителна Храна
Чистота:
99
државната:
во прав
CAS Бр.:
14025-21-9
EINECS Бр.:
238-372-3
Други Имиња:
EDTA Zn
Бренд Име:
MOONCHEM
MF:
C10H12N2O8ZnNa2
Примена:
Ѓубриво

Слични производи во категоријата