• Неодамнешно
  • -10 %
E265 Висок Квалитет misting воздушен кулер

E265 Висок Квалитет misting воздушен кулер

DEN 11016.00
DEN 12240.00

Количината на стоката
Това е достапна

Висок квалитет misting sprayer Опис на Производот Производот Апликација без разлика Дали сте во потрага за Ладење, Humidifying, Прашина Потиснување, или Мирис Систем за Контрола-HAIGINT имаме решение кое ги задоволува вашата потреба. Посветеноста на нашата работа, искуство, вешти техничари, и конкурентни цени потврди нашите производи и услуги, како на победа решение. Производ Конфигурација Еден misting пумпа 6 компјутери misting млазници 6pcs лизга заклучување на млазницата конектори Еден вода филтер 10m Најлон tubings Еден напојување Еден цевки машина Еден вода филтер
Еден misting пумпа 0.2 L/min
6 компјутери misting млазници (анти капе млазницата со филтер)
6pcs лизга заклучување на млазницата конектори
10m Најлон цевки
1 PC вода филтер
1pc напојување
Пакување
Главни Карактеристики 1) Анти-капе млазници со филтер екран 2) се Лизга заклучување на млазницата фитинг, може да биде лесно се инсталира 3) Може во текот на површина од 60 квадратни метри 4) Добар изглед и модерен 5) Преносни Мини misting пумпа 6) Глоба магла, не мокрење Сертификати
Нашиот магацин
Примена 1.Ладење и дезинфекција во фарма и стаклена градина. 2.Humidifying во текстил и други работилница. 3.Правење вештачки дожд земјиште кејп. 4.Свеж зеленчук во супермаркет. 5.Dedusting и ладење. 6.Humidifying во електронската индустрија. 7.Мокрење & Рѓа отстранување 8.Одлично за ладење на вашиот отворено животни средини 9.Наводнување на зеленчук 10.Живина фарма 11.Evaporative ладење за flue гас 12.Делови за ладење 13.Humidify за фабрика 14.Вештачка магла 15.Кул за животни Спецификации 1.Лесно да се инсталира 2.Лесно да се движите 3.Само го користите вашиот допрете вода 4.Пад на температурата веднаш

Клучни карактеристики

Тип:
Распрскувачи
Материјал:
Пластични
Sprayer Тип:
пумпа
Пластични Тип:
ABS
Број На Модел На:
ПИ-MNP-0.2
боја:
Бела
Литар:
0.2 L/min
Млазницата:
Анти-капе млазницата со филтер
млазницата конектор:
лизга заклучување конектор
Напон:
110-240V
Фреквенција:
50-60Hz

Слични производи во категоријата