• Неодамнешно
HEVC 265 Х. Х. 264 3G 4G LTE 1080P HD HDMI Видео Енкодер HDMI Радио Телевизија Емитува Енкодер Безжична H264 Енкодер WiFi RTMP

HEVC 265 Х. Х. 264 3G 4G LTE 1080P HD HDMI Видео Енкодер HDMI Радио Телевизија Емитува Енкодер Безжична H264 Енкодер WiFi RTMP

DEN 23040.00

Количината на стоката
Това е достапна

Тој е опремен со 1 каналот HDMI и 1 канал надворешни стерео аудио влез поддршка HEVC /H. (забелешка : работната време е врз основа на батеријата модел)
Се истакна : пакетот не вклучуваат батеријата, бидејќи на превозот причина. Кога тоа се случува да се кандидира надвор од сок, само поврзете го USB батеријата е пак да се задржи тоа се случува.
• Стриминг Над 2,4 G Wi Fi Или 5 G Wi Fi
Во живо стриминг преку dual-band Wi Fi антена, кои го поддржуваат 2.
Не само еден канал, ние, исто така, произведуваат повеќеканални HDMI видео енкодер која е преполна со 1 U /3 U кутија. Високата интеграција и трошоците-ефективна дизајн го прават овој уред широко се користи во различни поле како што се CATV дигитални раководител-на крајот, хотел IPTV систем, во живо стриминг емитува, streaming media server и сл.4 G Wi Fi или 5 G Wi Fi
• Поддршка за 3 G Или 4 G LTE(TDD /ФЛОПИ)
• Да се обезбеди ПАКЕТИ И API за Ssecondary развој
• Поддршка HDMI вградени аудио или надворешен аудио факултативна од излез видео streamings
• Поддршка на републиканската партија рамка го оценувате settings
• Мрежен интерфејс full-duplex режим со 1000 M брзина
• Поддршка HDCP и HD blue-ray
• A wide area network далечинско управување (Веб control panel)
• Поддршка на различни протокол за пренос на 4 излез streamings
• Поддршка за MP3 и AAC и AAC+ и AAC++ аудио кодирање формат избор
• Еден клик да се врати на стандардната конфигурација
• Стабилни и ефикасни, поддршка 7 x 24 часа во текот на работното време
• Поддршка 4, 8, 16 канали, 1 U /3 U шасија структура на располагање, max поддршка 16pcs енкодер картички да биде инсталиран
Модел Бр. UHE265-1 WB-4 G) е нашиот најнов професионален HD аудио и видео кодирање уред со моќни функционалност.
• Живеат Boardcast Онлајн Платформа
Оваа 4 G HDMI енкодер е лесно да се работи.
• Врска Шематски Дијаграм
На HEVC H. Исто така енкодерот работи со онлајн телевизија емитува платформа, како што се You Tube, Ustream, Twitter, итн.
• Долго-Траен Батеријата
Можете да го користите батеријата F550, F750, F970 на Sony. 264 3 G /4 G HDMI видео енкодер(Модел Бр.Може да се купи Sony F550/ 750 /F970 battyer во вашата локална место!!
• Стриминг Преку 3 G Или 4 G LTE, ФЛОПИ /TDD НЕКА, TD-SCDMA
• Вградени Hi Linux Систем, стабилна и ефикасна
• Поддршка HEVC /H.

Клучни карактеристики

Бренд Име:
URayTech
Напон:
12V
Пакет:
Yes
Број На Модел На:
UHE265-1WB-4G
На текст:
HDMI(Аудио Bulid-во)+Стерео Аудио(3,5 мм)
Излез:
Ethernet Порта(RJ45) Или WiFi Или 3G /4G
Streaming Protocol:
HTTP, RTSP, RTMP, UDP /RTP, FLV, HLS, ONVIF
Видео Кодирање:
HEVC /H. 265, H. 264 /AVC
Аудио Кодирање:
СЕ AAC, AAC+, AAC++, MP3
Кодот Го Оценувате Контрола:
Од 32Kbps да 32Mbps од Страна на CBR /VBR
SONY Батеријата F550 /750 /970:
Опционално, Но Не Се Вклучени
батеријата носителот:
ДА, Вклучени
4G LTE:
Поддршка за 3G Или 4G LTE(ФЛОПИ /TDD)
Услуга:
Обезбеди ПАКЕТИ И API За Средно Развој

Слични производи во категоријата